דף הבית >> נושאים לתחקיר >> מאמרי עומק על הרש"פ >> ‎⁨עשרה צעדים לסיכול תוכנית נסיגה מישובים יהודים והעברתם לאויב
 

לסכל כל תוכנית הנסיגה 

 

דוד בדין

 

מנהל סוכנות ידיעות "מקור ישראלי", יו"ר המרכז לחקר מדיניות במזה"ת ע"ש נחום בדין ז"ל

 

בחודש מרץ 2005, חבר הכנסת  דאז יולי אדלשטיין, שהתנגד נמרצות לתוכניות הנסיגה של ממשלת ישראל, הופיע במתנ"ס גוש עציון בפני אולם מלא תושבים מן האזור, והזהיר מפני תוכנית הנסיגה שאושרה ע"י ממשלת ישראל בתאריך -20 לפבואר 2005 שהתייחסה בנוסף להחרבת ארבעת הישובים בצפון השומרון וכל גוש קטיף גם להשמדת קהילות יהודיות במזרח גוש עציון, באזורי בנימין, שומרון, חברון ובקעת הירדן.

 

הדברים שנאמרו בלשון אזהרה חמורה לגבי הישובים הללו לא נתקבלו ברצינות הראויה להם גם כאשר אדלשטיין הדגיש שמדובר בהחלטת ממשלת ישראל לגירוש עוד 80,000 יהודים.

ממשלת ישראל לעולם לא פרסמה את מפת הנסיגה שאושרה על ידה  לציבור או לכנסת.

 

מפה זו עדייו מופיעה באתר של “המכון וושינגטון לענייני המזרח התיכון”.

 

https://israelbehindthenews.com/library/pdfs/map.pdf

 

המכון קיבל מפה זו  ממחלקת המדינה של ממשלת ארצות הברית- שקיבלה אותה מממשלת ישראל.

 

מפה זו שמופיעה כאן מצביעה על גבולות מדינת ישראל בעתיד כפי שגבולות אלו נקבעו לאורך תוואי גדר הביטחון המתוכנן.השאלה שנשאלת:

איך ניתן ליזום מסע ציבורי למניעת יישום החלטת הנסיגה של ממשלת ישראל?

 

צעדים לסיכול תוכנית נסיגה מישובים יהודים והעברתם לאויב

 

1.  להזהיר לכלל הצבור היהודי במדינת ישראל מפני תוכנית הנסיגה המתוכננת של ממשלת ישראל המהווה איום ממשי על כל מדינת ישראל  ולא רק נגד תושבי יהודה ושומרון. כל ההפגנות של הימין הזועקים נגד הקפאות הבניה ביו"ש, החרבת ישובים יהודים, הריסת "התנחלויות בלתי חוקיות" וכו' לא מעניינים את רוב תושבי מדינת ישראל.  רבים אם לא הרוב של תושבי מדינת ישראל לעולם לא ביקרו בישוב יהודי מעבר לקו הירוק והם נוטים להתייחס ל"התנחלויות" כמעט כמו מדינה נפרדת הסמוכה לישראל כמו גבול מצרים, גבול ירדן, גבול סוריה, וכד'. קשה לרוב תושבי ישראל  לראות עד כמה רוב הישובים נמצאים סמוכים לגמרי לאוכלוסיות יהודיות  מרוכזות בלב מדינת ישראל. חייבים להחזיר מפות שמראה את זה לתודעת כלל הצבור.

  1. במשך כל שנות תהליך תוכנית אוסלו, מועצת יש"ע אימצה ועודדה את הרעיון המטעה שתוכניות הנסיגה אך ורק פוגעת בתושבים של יהודה ושומרון. גישה זו משחקת לידיים של "שלום עכשיו".
  2. מועצת יש"ע מציגה את מתנגדי הנסיגה בכ - 500,000 יהודים, שהם מהווים 5% בלבד של האוכלוסייה במדינת ישראל. גישה זו משחקת לידיים של "שלום עכשיו" - כאשר המצדדים בתוכניות הנסיגה כאילו הם מציגים את עצמם כ"דעת הרוב" .
  3. תושבי יהודה ושומרון חייבים להפסיק להציג את עצמם כאילו שהם אינם מעוניינים בעתיד רמת אביב, שיינקין, חיפה, שדרות, עיירות הפיתוח וכו'. ולב תל אביב יקר להם כמו כל ישוב אחר בארץ ישראל.
  4. להזהיר לכלל תושבי מדינת ישראל מפני האשליה שמדינות העולם יצדיקו פעולה צבאית נגד מחבלים שישתלטו על אדמות שהיו פעם התנחלויות-  אפילו אם אדמות אלו נהפכו להיות בסיסים לשיגור טילים נגד ישובים בתוך הקו הירוק של מדינת ישראל. הדוגמא של דו"ח גולדסטון מדבר בעד עצמו.
  5. מכיוון שהכלכלה היא הגורם החשוב ביותר לציבור בישראל, יש בסיס טוב להניח שחשוב מאוד לאזרחי ישראל (ובמיוחד למגזר העסקי ולרבבות הנופשים בחו"ל), שנמל התעופה הבינלאומי בישראל , הממוקם 7 קלומטרים בלבד ממדינה פלשתינית המתוכננת, יהיה מקום בטוח. חייבים להדגיש שתוכנית הנסיגה המתוכננת של ממשלת ישראל יכניס את השדה התעופה למצב של "מרחק שדרות". חייבים לארגן סיורים בטחוניים עבור הגורמים המשפיעים ביותר בכלכלה הישראלית באזורים סמוכים לשדה התעופה כדי להוכיח לאנשי הכלכלה שמדינה פלשתינית תהווה איום לשדה התעופה ולכלכלה הישראלית.
  6. להעביר את המסר באמצעות התקשורת: תוכנית הנסיגה מהווה איום לכל הקהילות היהודיות בתוך הקו הירוק ולא רק ליו"ש.
  7. ליזום מסע ציבורי רחב כדי להחדיר לתודעה ציבורית שאש"פ ממשיך להיות מחוייב למאבק המזוין ולמימוש זכות השיבה לכל מקום ש"נכבש" ב - 1948. הציבור חייב להבין שאש"פ מגדיר כל קהילה יהודית בארץ כאזור "כבוש" ובלתי חוקי. חייבים להפיץ לכל תיבת דואר בישראל את המפות של הרשות הפלשתינית שמוחקות את מדינת ישראל. הציבור חייב להבין שאש"פ לא יקבל כל תוכנית נסיגה שמציעה ממשלת ישראל.

לסיכום, המחנה הלאומי חייב להבין  שאין לסמוך על הנס. הקב"ה  לא יציל  את  המחנה הלאומי -ברגע האחרון- מנסיגות נוספות  או הריסות ישובים יהודים.  כן- חייבים לפעול בנחישות לשכנע את כלל הצבור בישראל- לא רק תושבי יו"ש.
 

 
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com