דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> תזכורת לנשיא ארה"ב : תכנית ה-100 של הנשיא טראמפ מתנה את תמיכתו בהקמת מדינה פלסטינית בדחיית טרור מכל סוג שהוא
 
 
 

 
תזכורת לנשיא ארה"ב : תכנית ה-100 של הנשיא טראמפ מתנה את תמיכתו בהקמת מדינה פלסטינית בדחיית טרור מכל סוג שהוא
 

 

 דוד בדין 

זוהי התוכנית של ארה"ב לתמיכה בהקמת מדינה פלסטינית, כפי שפורסמה בתכנית ה-100 של הנשיא טרמפ:

https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2020/01/ Peace-to-Prosperity-0120.pdf

 הבה נבחן שני תנאים ספציפיים להקמת מדינה פלשתינית שיש לשים לב אליהם:

עמוד 8: "על מנהיגי הפלסטינים לאמץ את השלום על ידי הכרה בישראל כמדינת היהודים, דחיית הטרור על כל צורותיו ולאפשר הסדרים מיוחדים העונים על צרכי הביטחון החיוניים של ישראל והאזור, בניית מוסדות מועילים ובחירת פתרונות מעשיים. במידה ויינקטו צעדים אלה והקריטריונים שנקבעו בחזון זה יתקיימו, אזי ארצות הברית תתמוך בהקמת מדינה פלסטינית".

 שלא כמו ההכרה ללא תנאי באש"ף ע"י הנשיאים רייגן, בוש, קלינטון, בוש הבן ואובמה ,תכנית טראמפ מחייבת את אש"ף להוכיח את מחויבותה למלחמה בטרור והכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית כתנאי לתמיכת ארה"ב במדינת פלשתינית שמקדמת אש"פ.

 בעמוד 34 מצוין התנאים הנוקשים שיש למלא להקמת מדינה פלסטינית: " ...כאשר הפלסטינים יפסיקו  את כל תכניות הלימודים וספרי הלימוד המשמשים להסתה או לקידום שנאה ואיבה כלפי ישראל, או לתמרץ ולתגמל כל פעילות פלילית או טרור אלים נגד ישראל".

במילים אחרות, ארה"ב התחייבה כי לא תקדם הקמת מדינה פלסטינית אלא אם אש"ף יחדלו מכל הסתה ופעילות חבלנית נגד ישראל.

במהלך 20 השנים האחרונות, מאז שהרשות הפלסטינית החלה להוציא ספרי לימוד עצמאיים, המומחים שלנו בחנו את כל 364 ספרי הלימוד הפלסטיניים וכל 109 ספרי הדרכת המורים הפלסטינים ששימשו בכל בתי הספר של הרשות הפלסטינית ושל אונר"א. הם נקראים ממש כמו ספרי הדרכה למלחמה.

 

מוזמנים לעיין בתחקירים מקיפים על  הספרי הלימוד של אש"פ ואונר"א:

https://tinyurl.com/yamz2ulp

אין אזכור לשלום כלל.

במשך השנתיים האחרונות פרסמה הרשות הפלסטינית ספרי לימוד חדשים בהם מלמדים בבתי ספר של הרשות הפלסטינית ושל אונר"א, שתוכנם מנוגדים לקונספט שמציעים ארה"ב ומדינות מערביות אחרות למדינה ערבית פלשתינית.

 

ספרי הלימוד החדשים של הרשות הפלסטינית קוראים למאבק אלים למען "שחרור פלסטין", כולל שטחי ישראל שלפני 1967 שנחשבים לשטחים פלסטינים שנכבשו בשנת 1948. גורמים דתיים, כמו ג'יהאד, מות קדושים (שחאדה) והקריאה לשחרור מסגד אל-אקצא בירושלים מככבים כדמויות גיבורי על בין דפי הלימוד של הספרים.

 

ספרי לימוד החדשים של הרשות הפלסטינית מלמדים כי יהודים במדינה יושמדו.

 

ספרי הלימוד החדשים מפארים את הטרור ומציגים את דלאל אל מוגרבי, בלבוש טרור, שהובילה את פיגוע "אוטובוס הדמים" בשנת 1978, והייתה אחראית לרצח 38 איש, כולל 13 ילדים, כאשר היא מוצגת כמודל לחיקוי עבור תלמידים ערבים.

ספרי הלימוד החדשים מקדמים את שובם של פליטי 1948 לכפריהם בפלסטין המשוחררת ... בכוח הנשק.

בתוך כך, בשלושת החודשים האחרונים בצל הקורונה, מחקרנו אודות התקשורת המקוונת הרשמית של הרשות מגלה כי הרשות הפלסטינית מפעילה אינדוקטרינציה כלפי העם הפלסטיני תוך שימוש ברעיון שהיהודים הם הגורם והמקור לנגיף הקורונה.

 אין יום בו אש"ף לא מזכיר לעם הפלסטיני שכל הרוצח יהודי יכובד ויזכה לתגמול משתלם עבור פשע זה.

 מה נשתנה? מדוע תוכנית טראמפ שונה?

 כעיתונאי , סיקרתי את 'ועידת ווי' באוקטובר 1998 ואת  תוכנית טראמפ בינואר 2020.

 בסיום שני  האירועים הנ"ל , פרסמה ארה"ב הצהרה עוצמתית נגד הסתה ואינדוקטרינציה אנטישמית.

 בוועידת וואי, שכינס הנשיא קלינטון, ארה"ב לא התנתה שום תנאי ודרישות מהפלשתינים לחדול מהסתה ושטיפת מוח נגד ישראל. במקום זה קלינטון הקים ועדה ללא מנדט וללא שיניים.

להבדיל מועידת וי,  תוכנית טראמפ דורשת כי אם האינדוקטרינציה האנטישמית של הפלשתינים נגד ישראל תימשך, ארה"ב לא תתמוך במדינת אש"ף.

  הגיע הזמן להציף את הבית הלבן בפניות לנשיא ארצות הברית ולדרוש:

 שמאחר שאש"ף חיזק את ההסתה האנטישמית ושב על הבטחתו להעניק פרסים ותמריצים לכל מי שירצח יהודי, מדוע הנשיא אינו מיישם את מדיניותו האמריקאית ומושך את ידיו מכל תמיכה אמריקנית במדינת אש"ף ?

 

לשליחת מייל לבית הלבן

Contact the White House | The White House

 


 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com