דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> פנייה למתאם הפעולות בשטחים: "לפעול נגד מי שקורא להשמדת ישראל"
 

פנייה למתאם הפעולות בשטחים: "לפעול נגד מי שקורא להשמדת ישראל"

במקור ראשון פורסם כי שעות ספורות לאחר הרצחה של רנה שנרב ז"ל, באוגוסט שנה שעברה, הופיע הזמר הפלסטיני מוחמד עסאף ושר שירי הלל למחבלים. חברי תנועת הביטחוניסטים שלחו מכתב למתפ"ש ודרשו: הצר את צעדיו


תנועת הביטחוניסטים שיגרה השבוע מכתב למתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון, בדרישה להצר את צעדיו של הזמר הפלסטיני מוחמד עסאף, זאת בעקבות הפרסום במקור ראשון.

"במסגרת הלחימה בארגונים ובאישים השוללים את קיומה של מדינת ישראל, עולה הצורך לפעול אל מול פעילותו של מוחמד עסאף הקורא להשמדת מדינת ישראל וזוכה בקביל מישראל לאישורי תנועה המאפשרים לו להפיץ את ההסתה באין מפריע", כתבו בפנייה.
 

כזכור, מרכז 'בדין' שעוקב אחרי פעילות אונר"א, ערך תחקיר שבו הביאו ציטוטים מהזמר הפלסטיני, בהם הוא אומר "השירים הם כמו נשק. הם חלק בלתי נפרד במאבק הפלסטיני".

עוד נכתב בפנייה, כי הכוכב העזתי, שהפך לזמר בינלאומי, מנצל את מעמדו כדי להסית נגד ישראל. זאת בעוד הוא נהנה ממעמד של 'שגריר של רצון טוב' על ידי סוכנות הסעד לפליטים מטעם האו"ם, אונר"א.

מחמוד עסאף. צילום: EPA

עסאף הופיע בשנה שעברה ב-23 לאוגוסט באמפי המפואר של העיר החדשה 'רוואבי', שם בפני קהל משולהב של צעירים פתח בשירה "פלסטין לכבודך אנחנו נלחמים. לוחמי החופש צועדים בשיירות על אדמתך". לאחר מכן שר עסאף שיר נוסף שבו עודד צעירים לפעילות מזויינת נגד ישראל: "האש מתפרצת והרובה מזמר, קראי לצעירים מולדת והיי רגועה". בהמשך דיבר הזמר הפלסטיני שוב על ההתנגדות, כששר "הרם את הכאפייה נופף בה, תן לרובה להריע לה ולקשט אותה".

אחרי הערצת השהידים ועידוד הצעירים, המשיך עסעף בשיר לאומי שנותן דרור לכמיהה לשחרור אדמות פלסטין השלמה "לך לצפת לך לטבריה לעכו וחיפה ומסור דרישת שלום לים שלה. אל תשכח את נצרת המצודה הערבית הבא בשורה לבית שאן על חזרת פליטיה ירושלים היא הבירה ואל אקצא הוא הדגל שלה אינשאללה נתקבץ בה".

ההופעה ברוואבי התקיימה שעות ספורות אחרי רצח רנה שנרב ז"ל, שהתרחש לא הרחק משם, במעיין דני שליד דולב. הפיגוע לא מנע ממתאם פעולות בשטחים לאשר את קיום ההופעה.

 

"אנו פונים אליך בבקשה לבחון את המדיניות של המנהל האזרחי ביחס לדמות זו, המשלהבת את ההמונים כנגד מדינת ישראל ולנקוט בפעולה נגדה אשר תגביל את ההסתה ותמנע את הפצתה על ידו", סיכמו חברי התנועה את המכתב, עליו חתום תא"ל במילואים אמיר אביבי , מנכ"ל תנועת הביטחוניסטיים בשם התנועה.https://www.makorrishon.co.il/news/263727/

 
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com