דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> 'עורכי דין בבריטניה למען ישראל' מספרים כי יו-טיוב מעודדת אלימות; להשיב את ערוץ המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון
'עורכי דין בבריטניה למען ישראל' מספרים כי יו-טיוב מעודדת אלימות; להשיב את ערוץ המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון
המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון פועל לחשיפת השחיתות בתוך אונר"א 'עורכי דין בבריטניה למען ישראל'  אומרים כי "מטרת המרכז הייתה לעצור את עידוד האלימות."
מאת מעיין יפו-הופמן JPOST

27 באוקטובר, 2019
 
'עורכי הדין בבריטניה למען ישראל' שלחו מכתב למנכ"לית יו-טיוב סוזן וויצ'יצקי בדרישה להחזיר את הערוץ של המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון (CNEPR). הערוץ נסגר מוקדם יותר החודש בשל מה שטענה ענקית הווידיאו החברתי "הפרות חמורות או חוזרות של הנחיות הקהילה שלנו בנושא אלימות או תוכן גרפי".

המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון פועל לחשיפת השחיתות בתוך סוכנות הסעד והעבודה של האו"ם לפליטים פלסטינים במזרח התיכון, אונר"א. הארגון הפיק מספר סרטי דוקומנטריים המציגים אלימות, אנטישמיות וקיצוניות בבתי הספר של אונר"א.

ג'ונתן טרנר, מנכ"ל 'עורכי הדין בבריטניה למען ישראל', חתם על המכתב לוויצ'יצקי. בה הוא כתב כי "המרכז לחקר מדיניות מזרח התיכון ... ביקש להדגים את קיומה, טיבה והשלכותיה של האינדוקטרינציה" כפי שמוצגת עבודת אונר"א בסרטונים של המרכז. "כל זה לא נעשה על מנת לזעזע או להגעיל או לעודד ביצוע פעולות אלימות. להפך, המטרה הייתה לעצור את עידוד האלימות. הסרטונים עמדו במדיניות יו-טיוב".

טרנר ממשיך ומסביר כי להערכתו החוקית, "צנזורה של סרטונים אלה היא הגבלה בלתי מוצדקת של חופש הביטוי והמידע בנוגע לפעילותה של אונר"א, בניגוד לערכי הליבה של יוטיוב".

"צנזורה זו חמורה ביתר שאת כעת, מכיוון שמדינות התורמות לאונר"א שוקלות בימים אלה את אפשרות חידוש המנדט שלה, ואם כן באילו תנאים", ממשיך המכתב. "בקצרה, על ידי הגבלת הנראות של סרטוני היו-טיוב של המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון,  יו-טיוב מסתכנת בתרומה להמשך קידום האלימות, האנטישמיות והקיצוניות".

במכתב דורשים להחזיר את החשבון "ללא דיחוי" ומבקשים "תגובה מספקת" תוך שבעה ימים. המכתב מהתאריך 24 באוקטובר.

טרנר אמר ל"ג'רוזלם פוסט" כי 'עורכי הדין בבריטניה למען ישראל' שוקל את צעדיו הבאים במידה והארגון, המונה כ-100 חברים משפטיים וקהילה של כ-2,000 תומכים, לא ישמע מיוטיוב בזמן הנתון".

"המתרחש בבתי ספר של אונר"א הוא עניין רציני מאוד", אמר טרנר. "עלינו לנסות להבטיח [שהחומרים] יתפרסמו ואונר"א תיעצר".

המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון התריע לראשונה ב'פוסט' בשבוע שעבר כי הערוץ שלו הושבת. הערוץ נרשם תחת השם davidbedein2011; דייויד בדין הוא מנכ"ל המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון.

יו-טיוב ענתה במכתב לארגון בו נכתב כי הפלטפורמה שלה "אוסרת על תכנים אלימים או קשים שפורסמו בצורה מזעזעת, מרעישה או לא מכבדת".

"החלטנו להשהות את חשבונך", המשיך המכתב. "לא תוכל לגשת לחשבונות יו-טיוב אחרים או ליצור אותם".

המכתב, לטענת בדין, היה בתגובה לפנייה של המרכז. ערוץ היו-טיוב של המרכז הושבת לראשונה כשבוע לפני כן.

דובר יו-טיוב אמר ל'פוסט' בשבוע שעבר כי אינו יכול להגיב בערוצים ספציפיים.
 

https://www.jpost.com/Middle-East/UKLFI-to-YouTube-Reinstate-CNEPR-says-video-platform-promoting-violence-605934

 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com