דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> ספרי הלימוד החדשים

השבוע רכש “המרכז לחקר מדיניות מזרח התיכון” את ספרי הלימוד החדשים עמם לומדים ילדים ערבים בבתי הספר של אונר"א והרשות הפלשתינית בירושלים, ביהודה, בשומרון ובעזה. מחלקת המדינה של ממשלת ארה"ב הודיעה לחוקרים אשר בחנו את הספרים במערכת החינוכית בגדה ובירושלים כי אין בספרי הלימוד החדשים של הרשות הפלשתינית כל הסתה וכי הם מתאימים לסטנדרטים של "חינוך לשלום"

ןהשאלה הנשאלת כעת: האם אכן ספרי הלימוד החדשים של אונר"א והרשות הפלשתינית מהווים ספרי "מופת המחנכים לשלום"? בעבר משרדנו גילה כי המציאות הייתה רחוקה מאוד מהצהרה זו. חוקרי המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון בחנו את ספרי הלימוד אשר נכנסו לשימוש בבתי הספר הללו ב-2013. המימצאים הדהימו את כולם! בספרי הלימוד בהם השתמשו מורים בבתי הספר של אונר"א )סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם( וברשות הפלשתינית )רש"פ( נמצא כי היהודים מתוארים כדמונים וכי אין למדינת ישראל כל זכות קיום באזורינו. היהודים שווים לזאבים, חזירים וכלבים. תכנית הלימוד מלמדת את הילדים כי מחובתם לצאת למאבק אלים והיא אינה מעודדת מחיה יחדיו או שלום. תכנית הלימוד קוראת לג'יהאד, למוות כקדושים, ומטמיעה בילדים את הדרישה לממש את זכות השיבה שלהם לכפרים בהם "חיו" אבותיהם לפני,1948 כפרים אשר אינם קיימים יותר.

http://tinyurl.com/odgtc29

בעקבות ההצהרה של הסטייט דיפרטמנט האמריקאי כי הספרים “עומדים בדרישות" שכר המרכז שלנו מומחים אקדמאים בכירים לבחון בצורה מקיפה את ספרי הלימוד החדשים של הרשות הפלשתינית ולהציג שוב את הממצאים החדשים בפני האו"ם, הכנסת, הקונגרס האמריקני, הפרלמנט הבריטי, הקנדי האוסטרלי וכן בפני גופי חקיקה אחרים. המרכז שלנו מעוניין לחשוף במדויק מה לומדים ילדים ערבים בבתי הספר של אונר"א סוכנות הסעד והתעסוקה וברשות הפלשתינית .

אנו זקוקים לתורמים פרטיים אשר יסייעו בכיסוי הוצאות רכישת הספרים, תרגומם ופרסום הממצאים בארץ ובעולם.

עזרו לנו היום http://israelbehindthenews.com/donations

 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com