דף הבית >> נושאים לתחקיר >> מאמרי עומק על הרש"פ >> מי אמר שפשע לא משתלם?

מי אמר שפשע לא משתלם?

דוד בדין

השבוע, הטרור הגיע קרוב לבית. מחבלים תקפן  רכב ישראלי חולף וירו יותר מ-20 כדורים על מכונית ישראלית חולפת בצומת הכבשים שבהר חברון. מן הירי נרצחה בתשבע ניגרי לעיני בתה שיראל, בת ה-12, שישבה מאחור ולא נפגעה מן הירי.  ניגרי, אם לשלושה, תושבת בית חגי שבהר חברון, עלתה עם שיראל על טרמפ ברכב של השכן שלהם, אריה לייב גוטליב שנפצע בינוני בפיגוע. גוטליב, בתושייה רבה, למרות הפציעה הקשה המשיך לנסוע במהירות ברכב עד שהיגיע למקום מבטחים. 

ניגרי, גננת אהובה ומוערכת, היתה בדרך לאפרת שם גם גדלה, להכין את הגן שלה לקראת פתיחת השנה החדשה. משפחתה, חבריה הרבים, יישובי אפרת ובית חגי ומאות ילדי גן והוריהם מבכים את הירצחה.

מספר שעות לאחר הרצח, תחנת הטלוויזיה "אל עקצא", המקושר עם חמאס, שמסית דרך קבע נגד ישראל, ראיין מנהיג פלשתיני ששיבח את רוצחי בתשבע ניגרי על הרצח כשהוא מציין שהרצח נפל על יום השנה של הצתת מסגד אל עקצא בשנת 1969.

תוך שעות ממעשה הרצח, נעצרו המחבלים שרצחו את ניגרי והודו ברצח של בתשבע ניגרי. 

מדוע באמת שלא יודו? חוק של הרשות הפלשתיני משנת 2015 שעדיין מתקיים במלואו, מבטיח משכורת לכל החיים לכל מי שרוצח יהודי.

מיד הגשתי שאילתא למשרד התקשורת של ראש הממשלה בשאלה האם ראש הממשלה ידרוש מרש"פ לבטל את החוק הנורא הזה המבטיח משכורת אוטומטית לכל החיים לכל מי שרוצח יהודי?\

  לא התקבל מענה ממשרד ראש הממשלה אך ראש הממשלה נתניהו עשה ביקור תנחומים אצל משפחתה של ניגרי, שם הצהיר שאיראן נושאת באשמת רצח בת המשפחה.

בינתיים, בשיחת טלפון, דובר צה"ל אמר לי שצה"ל לא ינקוט בשום צעדים נגד אל אקצא טיווי, למרות שב2021, צה"ל הפציץ את אל אקצא טיווי  על תכני ההסתה שלה. דובר צה"ל ציין שלא ראה כל קשר בין איראן לבין אל אקצא טיווי.

על זה נאמר "הפשע המושלם". משלחי המרצחים לא נושאים בשום אחריות. רוצחי בתשבע ניגרי יקבלו משכורות שמנות לכל חייהם. 

מדינת ישראל תמשיך לאפשר את המצב הבלתי נסבל הזה?

  
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com