דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> למי העולם נותן כסףלמי העולם נותן כסף?
לפני שלוש שנים הודיע הממשל האמריקאי על קיצוץ מיידי של 65 מיליון דולר מתקציב אונר"א – "סוכנות האו"ם לסעד ותעסוקה לפליטים פלסטינים". מאחורי ההודעה המפתיעה עמדה עבודה רבה של דוד בדין, העומד בראש 'מרכז בדין לחקר מדיניות המזרח התיכון'. יותר משלושים שנה הוא עוקב אחרי בתי הספר של אונר"א, וחושף את ההסתה הבלתי-פוסקת שלהם נגד יהודים ונגד ישראל, במימון כספי המיסים של מדינות העולם. תחקיר מקיף של המכון, שהונח על שולחנו של נשיא ארה"ב, הביא להחלטה לסגור את הברז לארגון.
הוא נולד לפני שבעים שנה במישיגן בארה"ב וגדל בפילדלפיה. לפני חמישים שנה עלה לארץ, ומאז הוא כאן, לוחם.
חינוך ממוקד הסתה
עבודתו של בדין וצוותו משלבת בילוש, מעקב ומחקר. את הממצאים הם מגישים בספרים, בסרטונים ובמצגות, בשלל שפות. "אנחנו מתרגמים את ספרי הלימוד בבתי הספר של אונר"א", אומר בדין. "הממצאים מזעזעים. היהודים מכוּנים 'עוזרי השטן'. המילים המפורשות השמדת והכחדת עם ישראל – נאמרות ונכתבות שם דרך שגרה. יש לנו צילומים מתוך בתי הספר, משיעורים ומהרצאות".
צוות דובר ערבית מתרגם בעבורו את החומרים המוגשים לילדים הערבים. "מערכת החינוך הפלסטינית ממוקדת מטרה בהשמדת ישראל ובהחדרת שנאה יוקדת לעם היהודי", אומר בדין. "אם לא נצליח לשנות את מערכת החינוך עצמה, לפחות שמדינות העולם יפסיקו את התרומות האדירות שהן מזרימות לארגון".
החשיפה בפרלמנט הקנדי
בשנים האחרונות הוא יכול לרשום שורת הצלחות. "חשפנו לפני הפרלמנט בקנדה איך ילדים בעזה עוברים הכשרה עם נשק בתוך בתי הספר. העדויות האלה לא הותירו את הקנדים אדישים, ומשני צידי המתרס הפוליטי שם הצביעו בעד הפסקת התקציב מייד", הוא מספר.
לדבריו, המדינות התורמות הבולטות לאונר"א הן שוודיה, גרמניה, בריטניה, איחוד האמירויות וסעודייה. "אנחנו באמצע תהליך מולן, בתקווה שהתרומות מצידן ייפסקו לחלוטין", מביע בדין את תקוותו.
הממשלות לא טיפלו
תהליכי השלום עם המדינות המוסלמיות נוטעים בבדין תקווה מחודשת. "אונר"א מינה את איחוד האמירויות לרכז את התרומות מ-67 מדינות. ישראל צריכה לדרוש מהשלטונות באמירויות להפסיק את הסיוע לחינוך שכולו טרור", הוא אומר. צוותו עוסק כרגע בליטושים אחרונים של סרט, שבכוונתם להקרין בפרלמנט הגרמני. "גרמניה מובילה בתרומות לאונר"א וזה חייב להיפסק. אסור להם להוסיף לפגוע בעם היהודי", אומר בדין בטון נחרץ.
ומדוע הממשלה אינה עושה את העבודה הזאת? "לצערי, ממשלות ישראל לא טיפלו בבעיה בראייה אסטרטגית רחבה", משיב בדין. "מי שמחנך יום-יום להשמדתנו, אסור שיהיו לנו שום עסקים איתו. מניסיוני, ככל שנעמוד על שלנו, כך יכבדו אותנו".

"ככל שנעמוד על שלנו – יכבדו אותנו". בדין
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com