דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> ללא נשק והסתה: ארה"ב מציבה תנאים עבור חידוש הסיוע לאונר"א
 

ללא נשק והסתה: ארה"ב מציבה תנאים עבור חידוש הסיוע לאונר"א

במסמך שהועבר ממחלקת המדינה לקונגרס, לצורך אישור תקציבים למדיניות החוץ האמריקנית, הוצבו מגבלות על העברת הכספים לסוכנות הפליטים הפלסטינית • בין הדרישות: מניעת הכנסת נשק למתקניו והסרת תוכן לימודי מסית בבתי הספר

במסמך שהועבר היום (חמישי) ממחלקת המדינה לקונגרס, לצורך אישור תקציבים למדיניות החוץ האמריקנית, הוצבו מגבלות על העברת הכספים לסוכנות הפליטים הפלסטינית, אונר"א. "שינוי מפתיע", נאמר על ההחלטה.

 

הממשל האמריקאי של ג'ו ביידן אמנם מתקדם לאיטו בכל הקשור למדיניות החוץ, אך מזכיר המדינה אנתוני בלינקן מגביר קצב ומגבש תקציב לטובת האינטרסים של משרדו, בין היתר, במזרח התיכון.

במסמך שהועבר לידי הקונגרס, מפרטת מחלקת המדינה האמריקאית את העברת התקציב לידי סוכנות הפליטים הפלסטינית אונר"א, ובאופן מפתיע ובניגוד להשערות בנוגע לממשל ביידן, שהעביר מסרים כי הוא נחוש להחזיר את המימון שהופסק בתקופת טראמפ, מסתבר שוושינגטון מעמידה שורה של תנאים לאונר"א ודרישות לרפורמה, בטרם יועבר הכסף.

בין היתר נכתב במסמך כי ארצות הברית תדרוש מאונר"א, לפני העברת הכסף, התחייבות לכך שהארגון שומר על ניטרליות ומונע הכנסת נשק ושימוש לא ראוי במתקניו. בנוסף, הדרישה העיקרית היא לנקוט בצעדים יעלים כדי להבטיח כי התוכן החינוכי הנלמד בבתי הספר ובמחנות הקיץ המנוהלים על ידו, עולים בקנה אחד עם ערכי זכויות אדם ואינם מובילים להסתה.

מנכ"ל 'מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון', דוד בדין, המנהל מעקב ארוך שנים אחרי ההתנהלות הבעייתית של אונר"א, בכל הנוגע לשימוש במתקניו לצורך טרור וההסתה המתקיימת בבתי הספר שבאחריותו, אמר: "מדובר בשינוי מפתיע בגישה של ארה"ב לאונר"א. הקריטריונים המוצעים בארה"ב לחידוש המימון דומים להצעת הרפורמה באונר"א, אשר מרכז המחקר שלנו קידם בעשרים השנים האחרונות.

"למרות שלא היו ציפיות מהממשל הנוכחי נראה שגם הם מבינים כי לאחר 4,300 טילים מעזה על ישראל, עם הסתה של 82% מאזרחי עזה המתגוררים באחד עשר מחנות פליטים של אונר"א, הגיע הזמן למהפכה בנושא", אמר בדין.

מכון IMPACT-se התבקש על ידי משרד החוץ האמריקני לספק עבורו המלצות למדיניות בעקבות תדרוך שקיים המכון עם הצוות האמון על חידוש המימון והיחסים עם אונר"א.


https://www.israelhayom.co.il/news/world-news/article/2065638/

 

 


 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com