דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> לאונרא אין כל כוונה לשנות את ספרי הלימוד
לאונרא אין כל כוונה לשנות את ספרי הלימוד
 
ספרי לימוד של הרש"פ [צילום: הדס פרוש/פלאש 90]

בתי הספר של אונרא ביו"ש, עזה וירושלים חתומים על חוזה המחייב אותם להשתמש אך ורק בספרי הלימוד של הרש"פ, מה שאומר שאונרא לא יכולה על דעת עצמה לשנות את ספרי הלימוד של בתי הספר של הארגון

 
דוד בדין, עמרם שרבי

תאריך:  10/04/2017
 
 
▪  ▪  ▪
בימים האחרונים אונרא מפיצה ידיעה שבכוונותיה לשנות את תוכניות הלימודים של בתי הספר של אונרא. בתי הספר של אונרא אימצו את תוכניות הלימוד של הרש"פ - תוכנית הכוללת דה-לגיטימציה, דמוניזציה, הסתה וחינוך למלחמה עם ישראל. על-פי בדיקה מול גורמים באונרא, המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון הפריך ידיעה זאת כאשר גילה שאין שום כוונה או תוכניות לשינוי בתוכניות הלימוד של מוסדות הארגון.

אונרא לא מאפשרת את בתי הספר שלהם להחליף את ספרי הלימוד, ומחויב ללמוד אך ורק מספרי הלימוד של הרש"פ. בתי הספר של אונרא ביו"ש, עזה וירושלים חתומים על חוזה המחייב אותם להשתמש אך ורק בספרי הלימוד של הרש"פ, מה שאומר שאונרא לא יכולה על דעת עצמה לשנות את ספרי הלימוד של בתי הספר של הארגון, בהם לומדים 492,000 ילדים ביו"ש, עזה וירושלים. אונרא גם מסרבת לפטר עובדים החברים גם בארגוני טרור, שאחדים מהם גם מנהלים בתי ספר של אונרא. כמו-כן, אונרא לא התבקשה לפטר טרוריסטים העובדים במוסדות החינוך של הארגון.

במרס 2017, המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון צילם את המתרחש בבתי הספר של אונרא, ותיעד את ההסתה ולימודי המלחמה המתרחשים בבתי הספר של אונרא. באופן תמוה, גורם רשמי המייצג את ממשלת ישראל - מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) - יצא להגנה על אונרא.

המתפ"ש הפיץ ידיעה מה-28 למרץ ש"אונרא שואפת לחינוך ללא הסתה", כאילו רק החמאס ואש"ף הם המתנגדים לשינוי בתוכנית הלימודים. הודעה זו היא נובע מבקשתו של מזכ"ל האו"ם לחדש את תקציב אונרא העומד על 1.2 מיליארד דולר לשנה.

68 מדינות מממנות כיום את אונרא.

גורמים מודיעיניים מעריכים כי כ-80% מהמלט המגיע לרצועה מגיע לידי החמאס.

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-119297-00.html

 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com