דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> ישראל צריכה לעודד את אונר"א לנקוט בצעדים בוני שלום
 

ישראל צריכה לעודד את אונר"א לנקוט בצעדים בוני שלום 

 

ביטול מערכת הלימודים של אונר"א מהשנים האחרונות המבוססת על ג'יהאד, שהידים ו"הזכות לשיבה ע"י כוחות מזויינים" שאין להם שום מקום בחינוך של מוסדות או"ם המגדירים את מוסדותיהם בסלוגן "השלום מתחיל כאן".

1. פירוק הנשק מבתי ספר של אונר"א והפסקת אימוני הצבא לתלמידים של כל בתי הספר של אונר"א. זה אבסורד ובלתי הגיוני שאונר"א, שהינו סוכנות של האו"ם שמתיימרת להיות  מחויבת ל"חינוך לשלום", מאפשר אימוני נשק ויריית טילים סמוך לשטחי מוסדות החינוך שלהם.

2. לפטר את כל מועסקי אונר"א החברים בארגוני הטרור של חמאס, הג'יהאד האסלאמי, או פת"ח בהתאם לחוקי המדינות התורמות האוסרות על סיוע חוץ לכל סוכנות המעסיקה חברי ארגוני טרור. עד שנת 1988, כל עובדי אונר"א נבדקו בקפדנות לבדוק שאינם קשורים לארגוני טרור ובמיוחד אש"ף. בפברואר 1988, האו"ם החל להכניס עובדי אונר"א ללא בקרה, מגמה שנמשכת עד היום.

3. הכנסת סטנדרטים של UNHCR (נציבות האו"ם לפליטים)  לקדם יישוב מחדש של פליטים דור רביעי וחמישי ממלחמת 1948 שעברו שבעה עשורים בסטטוס של פליטים  - דבר שאין לו תקדים בעולם כולו. המדיניות הנוכחים של אונר"א היא שכל יישוב מחדש לפליטי מלחמת 1948  יפגע ב"זכות השיבה" לאזורי ערבים מלפני 1948.  ע"י אימוץ עמדת המקסימליסטים הערבים הלא מעשיים, אונר"א מזלזל בהתחייבות שלו לסייע לפליטי הערבים מ48' ולצאצאיהם.

4. דרישה לבדיקת הספרים ושקיפות של כספי תרומות הנובעים מ-68 מדינות תורמות. זה יתן מענה לדיווחים מתועדים של משאבים מבוזבזים, שכפול שירותים וזרימה לא רצויה של מזומנים לקבוצות טרור השולטים במוסדות אונר"א.

 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com