דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> ישלל אישור המעבר לישראל משגריר הצעירים של ארגון אונר''א

ישלל אישור המעבר לישראל משגריר הצעירים של ארגון אונר''א

חבר הכנסת אבי דיכטר הודיע על שלילת תעודת המעבר ממוחמד אסאף, שגריר הצעירים של אונר''א, בעקבות חשיפת סרטונים בהם הוא קורא למאבק בישראל

אנה רייבה ברסקי 14/10/2020 13:23


 

ישראל תשלול את אישור המעבר של שגריר הצעירים של אונר''א, הזמר מוחמד אסאף, כך הודיע היום (רביעי) חבר הכנסת אבי דיכטר ממפלגת הליכוד. שלילת אישור המעבר של אסאף מגיעה לאחר מספר חודשים בהם מרכז "בדין לחקר המזרח התיכון" פועל על מנת לחשוף את פעילותו מוחמד אסאף.

כחלק ממאבקם חשפו "בדין" סרטונים בהם נראה אסאף כשהוא מעודד פעילות טרור, מהלל שהידים וכן קורא למאבק מזויין במדינת ישראל. ח''כ דיכטר הודיע כי לאור הממצאים תישלל תעודת המעבר משטחי יהודה ושומרון לישראל מאסאף.

ממכתבו של ח''כ דיכטר עולה כי למרות שאין באפשרות ישראל למנוע את כניסתו של אסאף לתוך תחומי יהודה ושומרון מכיוון שהוא מחזיק באזרחות פלסטינית, המדינה פועלת מול אונר''א על מנת להפסיק את פעילותו של אסאף בארגון. 

אסאף שזכה בעבר בכוכב נולד הפלסטיני עזב את עזה ומתגורר כעת עם רעייתו באיחוד האמירויות. ח''כ דיכטר ציין במכתבו כי נבחנת האפשרות לפעול מול איחוד האמירויות על מנת לבדוק כיצד ניתן למנוע מאסאף להמשיך בפעילותו המסיתה.

מכתבו של ח''כ אבי דיכטר (צילום: ללא)מכתבו של ח''כ אבי דיכטר (צילום: ללא)

מנהל המרכז בדין לחקר המזרח התיכון דוד בדין: "אונר''א הפך לגורם המרחיק את השלום. אסאף הוא חלק מההסתה שמתרחשת בבתי הספר ופעילויות בחסות אונר''א. הצעד הראשון נעשה, אבל לפנינו דרך ארוכה כדי להבהיר לאונר''א שעליה לשנות כיוון, למנוע הסתה ולקדם את השלום".
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-795574
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com