דף הבית >> נושאים לתחקיר >> נושאים נוספים >> "יהודה ואסתר קיוו שזה יהיה הרצח האחרון"

"יהודה ואסתר קיוו שזה יהיה הרצח האחרון"

בהלוויתו של יהודה וקסמן ז"ל שוחחנו עם רב קהילתו הרב שמואל סלוטקי והעיתונאי דוד בדין שמלווים את המשפחה מאז החטיפה והרצח.


 

חזקי ברוך , ג' בתמוז תש"פ 
 

 

Video Player
 
 
 
00:00 | 03:10
"יהודה ואסתר קיוו שזה יהיה הרצח האחרון"תמונה:Yonatan Sindel/Flash90

 

עשרות בני אדם השתתפו בהלוויתו של יהודה וקסמן, בבית ההספדים ''קהילת ירושלים'' בהר המנוחות. יהודה, אביו של חייל צה''ל נחשון וקסמן הי"ד, הלך לעולמו בגיל 73 לאחר מאבק במחלה קשה.

אלמנתו אסתר סיפרה על רגעיו האחרונים של בעלה. "הוא רצה כבר ללכת, הוא סבל יותר מדי. הוא אפילו ביקש שאתפלל שהשם ייקח אותו. אני מאמינה שהם עכשיו ביחד ושיהיו מליצי יושר לכל עם ישראל".

יהודה ואסתר הם הוריו של החייל נחשון וקסמן הי"ד שנחטף ונרצח על ידי מחבלים לפני 25 שנה. בני משפחתו של וקסמן, ילדיו ורעייתו, ביקשו למסור לציבור: "ברוך ה׳ אבינו נגאל מיסוריו, כאשר השירות הפליאטיבי בהדסה עשו ממש חסד של אמת, בעזרה בהקלה על הסבל ועל הכאבים ובזכותם הוא נפטר כשהוא לא סובל. זה הדבר שהיה עבורו ועבורנו הכי חשוב ומשמעותי. אנו מודים לצוות הסיעודי והרפואי על מסירות ועל עבודת קודש".

 

 

 

Video Player
 
 
 
00:00 | 01:12
גלעד שליט לערוץ 7: אודה למשפחת וקסמן כל חייתמונה:ערוץ 7

 

גלעד שליט, החייל שהוחזק בשבי החמאס ברצועת עזה, השתתף בהלווית יהודה וקסמן. הוא סיפר כי משפחת וקסמן הסכימה לשחרר את המחבל שהיה מעורב ברצח נחשון כחלק מעסקת המחבלים שהביאה לשחרורו של גלעד משבי חמאס.

''אני שמעתי המון סיפורים מאנשים שהכירו את יהודה ומהמשפחה שלי, על האצילות שלו, על העזרה ועל זה שמשפחת וקסמן 'ויתרה' על כך שהמחבל יישב בכלא הישראלי והם הסכימו שהוא השתחרר בעסקה שלי, זה מאוד השפיע על העסקה ואני מודה ליהודה כל חיי", אמר שליט לערוץ 7.

''זה לא מובן מאליו. אני מוקיר לו הערכה רבה. שמעתי בהספדים על המעשים הרבים שעשה, באמת אדם מרשים מאוד. זה עצוב מאוד שסיים כך את החיים", הוסיף שליט.

 

Video Player
 
 
 
00:00 | 01:06
שי גרוס: בזכות יהודה ואסתר גלעד איתנו היוםתמונה:ערוץ 7

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפרד מיהודה וקסמן, "שמעתי בצער על פטירתו של יהודה וקסמן. אנו זוכרים היטב את פניו למודות הסבל של יהודה, שהופיעו על מרקע הטלוויזיה באותם ימים מורטי עצבים, בהם גורלו של נחשון היה לוט בערפל. אנו זוכרים גם כיצד היינו כולנו מאוחדים בחרדה לגורלו. היו אלה פנים של איש אמונה, איש שלום, חם ורגיש, אבל מעל לכל – אב שהקרקע נשמטה מתחת לרגליו".

"אנו זוכרים את גבורתם של חיילי ומפקדי היחידה שיצאו לשחרר את נחשון ז״ל ולא נשכח את גבורתו של סרן ניר פורז ז״ל, מלח הארץ, שנפל במהלך הפעולה הנועזת. יהיו לנו מילותיו של יהודה לצוואה וציווי שהוריש לנו בלכתו. להתעלות מעל המחלוקות, ולשוב לערכי הערבות ההדדית שעומדים בבסיס קיומנו כעם. יהי זכרו ברוך", דברי הנשיא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לוקסמן, "שמעתי בצער על פטירתו של יהודה וקסמן, אביו של החייל נחשון וקסמן ז״ל שנחטף ונרצח בידי מחבלים ב-1994. אחרי הרצח הנורא, יהודה בחר בחיים - חינך ולימד לערכים, לתורה ולאהבת העם והארץ. בשמי, בשם רעייתי שרה ובשם כל אזרחי ישראל, אני שולח תנחומים לאסתר ולבני משפחתו. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט, ספד גם הוא "אני כואב את פטירתו של יהודה וקסמן ז"ל, אביו של החייל נחשון וקסמן שנחטף ונרצח על ידי חמאס בשנת 94'. באזכרה האחרונה של בנו, נחשון, דיבר יהודה על הצורך באחדות בעם ישראל: אנחנו נמצאים כל הזמן במלחמה, ואין לנו את הלוקסוס לחיות בפירוד כזה גדול". משפחת וקסמן לימדה את כולנו שיעור חשוב באחדות ישראל. אני משתתף בצערה של אסתר רעייתו ובני המשפחה".
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/441514
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com