דף הבית >> נושאים לתחקיר >> מאמרי עומק על הרש"פ >> התעלומה של מתן כהנא
 
התעלומה של מתן כהנא
ביום ראשון, 23.10.22

ח"כ מתן כהנא הוזמן למפגש פתוח עם קהל בוחרים באפרת ובזה זכינו לשמוע את עמדותיו בנושאים חשובים. עד היום כהנא שמר על פרופיל נמוך בענייניי דיומא. המעבר שלו מן המחנה הלאומי למחנה השלום היה אפוף בערפל סמיך  - עד אתמול.
כהנא מעדיף לדבר על הישגיו כשר הדתות. אך הפעם פתח את עצמו בפני הבוחרים לשאלות קשות לגבי מה גרם לו לשנות פתאום את עמדתו הפוליטית ולתמוך ב"שלום עכשיו".

תגובת כהנא היא שהוא בוטח בעמדתם של המטה הכללי של צה"ל ובבני גנץ. כהנא לא הצליח להתמודד עם שאלת האמינות של המטה הכללי של צה"ל, אותו מטה כללי של צה"ל שלא חזה את האינתיפאדה הראשונה בשנת 1987 והשניה בשנת 2000. 

אותו מטה כללי של צה"ל שנתן את חותמת הגומי שלו לנסיגת צה"ל מלבנון בשנת 2000 ללא לתת את הדעת שארגון הטרור חיזבאללה ימלא את הוואקום שהשאירו צה"ל בדרום לבנון. אותו מטה כללי של צה"ל שגם נתן את אישורו לנסיגת צה"ל מחבל עזה בשנת 2005 למרות אותות האזהרה המסנוורים עיני כל שהאסלאם הקיצוני יתפוס את מקומו של צה"ל שנסוג.

ובכן, אמש, מתן כהנא הביע את תמיכתו לכניעה החדשה של ישראל בהסכם הימי עם לבנון. הרי המטה הכללי של צה"ל נתן את הסכמתו לכך. את אמונתו העיוורת של כהנא בבני גנץ קשה מאוד לבלוע כאשר הוא וכהנא מכחישים למציאות בשטח כאשר גנץ עובד מסביב לשעון להקמת מדינה פלשתינית ללא תנאים מוקדמים.

גילוי נאות: כעיתונאי שסיקר את כהנא, צרם במיוחד לשמוע את תגובת כהנא לשאלתי הפשוטה האם הוא ידרוש את ביטול שכרם של רוצחים פלשתינים שרצחו יהודים. לפני שלוש שנים כהנא היה ח"כ היחיד לומר שהוא ידרוש שרש"פ יבטל את החוק שאומר שיש לתת משכורת אוטומטית לכל החיים לכל מי שרוצח יהודי. שאלתי אז 90 חברי כנסת אם הם בעד התנית סיוע לרש"פ בביטול החוק של משכורת לכל רוצח יהודי.  

היחיד שענה אז בחיוב היה ח"כ מתן כהנא.  לאחר מכן הזמנתי את ח"כ כהנא לוועידת זום עם משפחתה של אסתר הורגן הי"ד, אישה שנרצחה בדם קר ע"י מחבל פלשתיני. אמש הוא בחר לענות על השאלה קצת אחרת: תשובתו הייתה שהוא "לא יכול להתחייב". הרי בני גנץ והמטה הכללי של צה"ל עושים כל שביכולתם כדי להעביר את הכספים לרש"פ כדי שיוכלו לשלם את המשכורות המנופחות לכל מי שרוצח יהודי.

 
הודות לאנשים באפרת שהזמינו את ח"כ מתן כהנא לדבר בפני קהל בוחרים שבוע אחד לפני הבחירות, כעת אנו יודעים בדיוק מה עמדותיהם של ח"כ כהנא ומפלגתו. 
 
 
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com