דף הבית >> נושאים לתחקיר >> מאמרי עומק על הרש"פ >> השדולה בראשות ח"כ קלנר מאמתת: מדינות זרות מממנות הגנה משפטית למפגינים בבלפור
 
שדולה בראשות ח

השדולה למאבק בדה-לגיטימציה בראשות חה"כ אריאל קלנר דנה הבוקר (שלישי) בסוגיית הגורמים הנמצאים במרכז המחלוקות בישראל, בעוד שהם ממומנים על ידי ממשלות זרות. כמו כן, נידונה חשיפת ערוץ 20, לפיה מדינות זרות מממנות ארגונים המספקים הגנה משפטית למפגינים מול בית ראש הממשלה בבלפור.

יו"ר השדולה חה"כ אריאל קלנר: "מדובר בתופעה חמורה ביותר. האם יעלה על הדעת שמדינת ישראל תממן הגנה לפורעי חוק המפגינים נגד ממשלת גרמניה? האם ממשלת גרמניה הייתה עוברת על כך בשתיקה? סוגיית ההתערבות המדינתית הזרה פירושה חתירה תחת ריבונותה של מדינת ישראל.

מדינות שונות, שמרביתן מנהלות יחסים דיפלומטים עם ישראל, פועלות לחתור תחת סדר היום בחברה הישראלית תוך התערבות בוטה בשיח הפוליטי והחברתי הפנימי בישראל".

עוד השתתפו בשדולה חברת הכנסת קטי שטרית שדיברה על "המוקד להגנת הפרט" הפועל נגד הריסות בתים של מחבלים. הארגון ממומן במימון ממשלות זרות ומיישם את מדיניותן של הממשלות המתנגדות להריסת בתי מחבלים. חה"כ שטרית ציינה את העובדה שארגוני זכויות אדם רבים נהנים מהטבות מס בשעה שהם מקדמים פעילות חרם ודה-לגיטימציה מתוך שטחה של ישראל במימון מדינתי זר.

דוד בדין ראש המרכז למחקר המזרח התיכון ציין את מעורבותה של המדינה החדשה שנכנסה למעגל המדינות הידידותיות של ישראל – איחוד האמירויות, לדבריו: "איחוד האמירויות היא אחת התורמות הגדולות של אונר"א. אונר"א כזכור מקציבה 50% מתקציבה לחינוך בחברה ה"פלסטינית" הרווי בתכנים אנטישמיים. על ממשלת ישראל להכניס להסכמי השלום דרישה לשקיפות ובקרה על התקציב שמפנה איחוד האמירויות בערוץ הזה".

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" הציג את נתוני הכספים המגיעים ממשלות זרות לגורמים אנרכיסטים המטרידים את חיילי וחיילות צה"ל בזמן פעולה מבצעית: "בכל פעם שהציבור הרחב נחשף לממדי התעמולה והמעורבות הזרה בעניינה הפנימיים של מדינת ישראל, נוצרת אשליה כאילו מדובר רק במסעות הסברה ותו לא. בפועל המימון הזר בישראל מספק הגנה משפטית למחבלים וישנם אנרכיסטיים המתפרנסים מהצקה לחיילי צה"ל בשטח. אותם קיצוניים מקללים ומשפילים את החיילים משתמשים בחומרים הללו גם לבייש את החיילים ברשתות החברתיות. לא מדובר בתופעה שולית אלא בעסק לכל דבר של הטרדת חיילים וחיילות. חובתה של הכנסת לעצור את תופעה זו לאלתר".

עוד השתתפו בשדולה חברת הכנסת מיכל קוטלר וונש שדיברה על חשיבות אימוץ הגדרת האנטישמיות של הברית הבינלאומית לזכר השואה (IHRA). בנוסף השתתפו חברי הכנסת עוזי דיין, מיכל שיר, ד"ר אמנון גרוס, ד"ר רועי קיבריק ממכון מתווים, המחזאי והסופר טוביה טננבאום, העיתונאי בן דרור ימיני שדיבר על חשיבות התגייסות השמאל הציוני למאבק בדה-לגיטימציה, מנכ"ל יש"ע יגאל דילמוני, עמרי עטר מנכ"ל אלנט, ושי גליק מנכ"ל "בצלמו".https://www.0404.co.il/?p=659805 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com