דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> המאבק באונר"א עולה מדרגה: "עושה הכל כדי להביא בפועל לחיסול ישראל"
 

המאבק באונר"א עולה מדרגה: "עושה הכל כדי להביא בפועל לחיסול ישראל"

מליאת הכנסת תדון במעורבות סוכנות הפליטים של האו"ם במעשי חמאס, כשברקע מחקר שהתפרסם היום ובו הוכחות לזהות ההדוקה של המחנכים בבתי הספר של אונר"א עם מחבלי החמאס

מליאת הכנסת תקיים היום (ד') דיון בנוגע ליחס של ממשלת ישראל לסוכנות האו"ם לטיפול בפליטים פלסטינים – אונר"א. ח"כ עמית הלוי (הליכוד) שביקש להעלות את הנושא לסדר יומה של הכנסת, אמר כי "אונר"א פועלת מאז הקמתה בניגוד למנדט שניתן לה ע"י האו"ם. היא לא שיקמה ולו פליט אחד. להיפך היא עושה הכול כדי להנציח את הפליטות, לתחזק את השקר של 'זכות השיבה' ולהביא בפועל לחיסולה של ישראל. העזתים שטבחו, אנסו וערפו ראשים בשבעה באוקטובר, היו בוגרי מערכת החינוך של אונר"א, שחינכה אותם לדמוניזציה של העם היהודי ולטרור כנגד מדינת ישראל". הלוי הוסיף כי "לאורך השנים, ישראל שיתפה פעולה עם ארגון אונר"א והעלימה עין מעיקר פעילותו שמטרתה כאמור הוא פגיעה אנושה בישראל. ישראל חייבת לשנות גישה ביחס לארגון, להימנע מכל שת"פ אתו ולפעול לסגירתו בכל מקום בוודאי בירושלים, ביו"ש ובעזה שבאחריותנו".

מחקר של ארגון UNwatch שפורסם היום, מספק הוכחות נוספות לזהות ההדוקה של המחנכים בבתי הספר של אונר"א עם מחבלי החמאס. המחקר חשף קבוצת טלגרם שבה חברים 3,000 מורים של אונר"א בעזה, הגדושה בהודעות ופוסטים החוגגים את טבח חמאס באוקטובר דקות לאחר תחילתו, מהללים את הרוצחים והאנסים כ"גיבורים" ואת "החינוך" שקיבלו המחבלים, משתפים בשמחה תמונות של הרוגים או חטופים ישראלים וקוראים להוצאה להורג של חטופים.

מדובר בקבוצה שנועדה לצרכים טכניים, שכן היא מכילה עשרות קבצים עם שמות של אנשי צוות בבתי הספר של אונר"א, מספרי זהות, לוחות זמנים וחומרי לימוד. כך למשל, המורה וואסים אולא מודיע ל-3,000 מורי אונר"א של הקבוצה כי "המשכורות ישולמו ביום ראשון", ואז משתף סרטון המפאר את התקפות חמאס.

נזכיר כי אמש במסיבת העיתונאים שקיים מזכיר המדינה האמריקני בלינקן בירושלים הוא אמר כי "האו"ם ממלא תפקיד הכרחי במתן מענה לצרכים ההומניטריים העצומים בעזה. ופשוט אין אלטרנטיבה. אנשי האו"ם ועובדי סיוע אחרים בעזה מפגינים אומץ לב יוצא דופן בכך שהם ממשיכים לספק שירותים מצילי חיים בתנאים מאתגרים ביותר".

אתמול התקיים בכנסת דיון לקראת ייסוד מחדש של שדולה העוסקת בנושא אונר"א. במהלך הדיון, העלה החוקר דוד בדין הצעה לפיה הגיע הזמן כי ישראל תנקוט בצעד מעשי ותפנה לבית הדין בהאג  בדרישה שיחקור את המעורבות הישירה של סוכנות האו"ם הנהנית ממימון בינלאומי – בפעולות טרור ורצח עם.


https://www.makorrishon.co.il/news/720539/
  
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com