דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> הטרור מתחיל בחינוך: "לא נלחמים בהסתה בבתי ספר פלסטינים"
 

הטרור מתחיל בחינוך: "לא נלחמים בהסתה בבתי ספר פלסטינים"

דוד בדין, ראש המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון, חושב שישראל כשלה לגמרי עד כה בהתמודדות עם ההסתה הפלסטינית.

 

דוד בדין, ראש המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון ע"ש נחום בדין, אומר כי מדינת ישראל נכשלה עד כה בהתמודדות עם ההסתה הפלסטינית - שממנה צומח הטרור.

"יש מחדל עצום. הצד השני בונה מערכת הסתה ומדינת ישראל מתעלמת ולא עושה שום דבר ואף מנסה להשתיק את מי שמנסים להתקומם נגד המצב. כך למשל, יש חוג דרמה במחנה פליטים, ובו מפארים את הטבח שהיה בשמחת תורה והמדינה לא עושה דבר. גרמניה היא המדינה המובילה בתרומות לאונר"א - וישראל לא מבקשת בשום אופן לעצור את הדבר הזה", טוען בדין.

הוא חושב שגם השימוש בהצגת זוועות הטבח בהסברה הישראלית לא משפיע כמו הטיפול בהסתה החינוכית: "מדינת ישראל מראה את הזוועה - אבל לא את ההסתה הפרועה שהובילה לטבח".

בידיו הוא מחזיק ספר לימוד שנלמד בבתי הספר של אונר"א וכולל הסתה חמורה נגד יהודים: "מדובר בספר לימוד שהודפס מחדש בשנה הנוכחית והוא מעודד רוצחים. הם מאדירים מחבלים כבר בבית הספר ומדינת ישראל לא דורשת מאונר"א להפסיק את השימוש בספר הזה. היו גם יכולים לאיים על אונר"א כפי שעשתה ארה"ב שהתנתה העברת תקציבים בהפסקת ההסתה".

"בינתיים המלחמה נגד מדינת ישראל מתקיימת בבתי הספר של אונר"א ללא שום הפרעה. חייבים לעמוד על העיקרון שמי שרוצה מערכת חינוך פלסטינית - היא חייבת להיות ללא הסתה - אחרת מדינת ישראל מנתקת מהם מגע", הוא מסכם.https://www.inn.co.il/news/620071
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com