דף הבית >> נושאים לתחקיר >> מאמרי עומק על הרש"פ >> האם יסולק מחמד עצאף מאיחוד האמירויות בעקבות ההסתה נגד ישראל?

צילום: רשתות

האם יסולק מחמד עצאף מאיחוד האמירויות בעקבות ההסתה נגד ישראל?

 

מחמד עצאף, הזמר הפלסטיני שזכה בתחרות "ערב איידול", יעזוב את מקום מגוריו באמירויות בעקבות ההסתה נגד ישראל. ככה טוענים כעת כמה כלי תקשורת ערביים וגולשים ברשתות החברתיות. עוד נטען כי שירו המפורסם שהעניק לו תהילה, "הנף את הכפייה", נמחק מערוץ היו טיוב של ערוץ MBC וכי הוא יפסיק את עבודתו עם הערוץ הסעודי הגדול.

כל אלו באים בעקבות שורת גילויי הסתה נגד ישראל בשיריו וסירובה של ישראל לאשר את כניסת הזמר לשטחי ישראל אולם ראמי שבאנה, סוכנו של הזמר הפלסטיני, הכחיש את הדברים לפיהם העניקו האמירויות לעצאף יומיים לעזוב את דובאי, מקום מגוריו.

שירו של עצאף עדיין זמין בערוץ היו טיוב אולם כעת טוענים כלי תקשורת כי השיר נמחק מערוץ MBC הסעודי וכי לא ניתן לצפות בו בארצות-הברית, בשטחי הרשות הפלסטינית ובסעודיה.

הדברים באים כאמור, בעקבות סירובה של ישראל להעניק לעצאף היתר כניסה לתחומי הרשות הפלסטינית דרך ישראל וקריאתו של חבר הכנסת אבי דיכטר שלא לאפשר לעצאף להיכנס לאזור בעקבות גילוי הסרטונים, הקוראים למאבק נגד ישראל. "אנו נעבוד עם האמירויות למניעת פעילותו של עצאף", צוטט דיכטר בתקשורת הישראלית.

צילום: רשתות

שר התרבות הפלסטיני, ד"ר עאטף אבו סייף, מגנה את מה "הקמפיין הישראלי נגד האומן קמפיין שמתבצע במסגרת המלחמה באומנות ובתרבות הפלסטינית". אבו סייף אמר, כי "עסאף מבטא את קולו של העם הפלסטיני ואת שאיפתו לחירות על אדמת מולדתו".

מחמד עצאף נחשב לכוכב ענק בתרבות הערבית ועשרות מיליונים עוקבים אחריו ברשתות החברתיות. עצאף, בן 31, לובי ממוצא עזתי, הוא הכוכב הפלסטיני הגדול ביותר בשנים האחרונות, מאז זכה בתחרות "ערב איידול" בעונה השנייה, בשנת 2013.

מאז זכה בתחרות היוקרתית, מרבה עצאף להופיע בלבנון, באמירויות, בכווית וגם בעיר רוואבי. בעבר גם הופיע בעיר נצרת שם קיבל אותו קהל של 10,000 צופים נלהבים.

עצאף מסית נגד ישראל בהופעותיו, שר שירי הלל לטרור ומשבח את תרבות השהידים. בשירו המפורסם קורא עצאף, "הרם את הכאפייה נופף בה, תן לרובה להריע לה ולקשט אותה".

מכון PMW למעקב אחר התקשורת הפלסטינית חשף חלק מהדברים ובעקבות כך מסרבת ישראל כעת להעניק לו היתר כניסה לשטחי הרשות. יצוין, כי עצאף משמש שגריר של רצון טוב לענייני נוער מטעם אונר"א. באחד משיריו קורא עצאף ל"ניצחון או למות שהידים".

לפני למעלה משנה, שעות ספורות לאחר הירצחה של רנה שנרב ז"ל, הופיע עצאף בשירי הלל למחבלים, מה שהביא את תנועת "הביטחוניסטים" לפנות למתפ"ש בדרישה להצר את צעדיו. בפנייה נכתב, כי הכוכב העזתי, שהפך לזמר בינלאומי, מנצל את מעמדו כדי להסית נגד ישראל. זאת בעוד הוא נהנה ממעמד של 'שגריר של רצון טוב' על ידי סוכנות הסעד לפליטים מטעם האו"ם, אונר"א.

מרכז 'בדין' שעוקב אחרי פעילות אונר"א, חשף בתחקיר ציטוטים מפי הזמר הפלסטיני, בהם הוא טוען, כי "השירים הם כמו נשק וחלק בלתי נפרד במאבק הפלסטיני".

עסאף הופיע בשנה באמפי המפואר ברוואבי, ושר בפני קהל משולהב "פלסטין לכבודך אנחנו נלחמים… לוחמי החופש צועדים בשיירות על אדמתך". בשיר אחר עודד צעירים לפעילות מזויינת נגד ישראל באומרו "האש מתפרצת והרובה מזמר, קראי לצעירים מולדת והיי רגועה".https://www.20il.co.il/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%A7-%D7%9E%D7%97%D7%9E%D7%93-%D7%A2%D7%A6%D7%90%D7%A3-%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%97%D7%95%D7%93-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91/

 


 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com