דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> הממשל האמריקני משתיק את תחקיר אונרא
 
דוד בדין פובליציסט  |  תגובות הצטרפות ל- VIP
 
הממשל האמריקני משתיק את תחקיר אונרא

האם נמצא חבר הקונגרס האמריקני שיועיל לקרוא ולפרסם את הממצאים של תחקור ה-GEO לגבי ספרי הלימוד בהם נחנכים ילדים פלשתינים בבתי-הספר של האונרא? הרי ספרי הלימוד מהם לומדים חצי מיליון תלמידי האונרא, מופצים בבתי-הספר של האונרא באין מפריע

 
 
 
>
 

 

 
▪  ▪  ▪
ד"ר אנתוני הרפר, עיתונאי מאזור איידהו שבארה"ב, שאל לאחרונה את ה-GAO (המשרד לשקיפות ממשלתית - כלב השמירה של הקונגרס), לגבי הסטטוס של התחקיר של ה-GAO בנושא ספרי הלימוד של הרשות הפלשתינית בהם לומדים תלמידי בתי-הספר של האונרא וששופעים בתעמולה למלחמה נגד ישראל. 

ד"ר הרפר הציג בפני סנטור ריץ' ממחוז איידהו, את הממצאים של מרכז החקר למדיניות מזרח התיכון, שרוכש, מתרגם וחוקר את כל ספרי הלימוד שלומדים ילדים פלשתינים בבתי-הספר של האונרא, מה שגרם לכך שסנטור ריץ ביקש את תחקיר ה-GAO. 

צ'אק יאנג, הדובר של ה-GAO - www.gao.gov, סיפק את התשובה הבאה לבקשתו של הרפר: "בדקתי עם הצוות העובדים על ספרי הלימוד הפלשתינים שעליהם שאלת. התחקיר עומד להסתיים והמסקנות ימסרו למבקש, סנטור ריץ', בשבוע האחרון של חודש אפריל, כאשר התאריך הסופי עלול להימשך עוד קצת. אך הסטייט דיפרטמנט ציין שהדוח יהיה מסווג ולא ניתן יהיה לפרסם אותו לציבור הרחב. ה-GAO מחויב לציית להחלטות מסווגות מעין אלו, לכן אנו לא נוכל לפרסם את דוח בפני הקהל הרחב בעת הזאת. הדוח יעמוד אך ורק לרשות המחזיקים בהיתרי הרשות החשאית ולאלו שצריכים לדעת כגון חברי קונגרס". 

השאלה נשארת: האם נמצא חבר הקונגרס האמריקני שיועיל לקרוא ולפרסם את הממצאים של תחקור ה-GEO לגבי ספרי הלימוד בהם נחנכים ילדים פלשתינים בבתי-הספר של האונרא? הרי ספרי הלימוד מהם לומדים חצי מיליון תלמידי האונרא, מופצים בבתי-הספר של האונרא באין מפריע. 

מדוע אם כן לא ניתן לחשוף את תכני ספרי הלימוד הללו, שממשלת ארה"ב היא אחד המממנים שלהם? 

והשאלה נשארת: מדוע הסטייט דיפרטמנט לא מעוניין לחשוף מה לומדים חצי מיליון תלמידים בבתי-הספר של האונרא שארה"ב משתתפת במימונם?

 

רקע
 

 

ארה"ב תורמת 30% מתקציב 1.2$ מיליארד של האונרא, כאשר 54% מתקציב האונרא מיועד לחינוך בבתי-הספר של האונרא. 

בספטמבר 2016, סנטור ג'ימס ריץ', יו"ר תת-וועדה של וועדת החוץ לענייני המזרח הקרוב, קיבל לידיו מחקרים של המרכז לחקר מזרח התיכון על ספרי הלימוד של הפלשתינים שמלמדים בהם בבתי-הספר של האונרא. 

תוצאות המחקר מראים, שהחינוך בבתי-הספר של האונרא, מוצף טוטאלי בחינוך למלחמה. בעקבות הממצאים הללו, סנטור ריץ' הפנה בקשה רשמית ל-GEO לחקור את תכני ספרי הלימוד. 

בספטמבר 2017, המרכז לחקר מדיניות מזרח התיכון, במימון חלקי של מרכז סיימון ויזנטל, סיום מחקר על ספרי הלימוד החדשים משנת 2016-17 של בתי-הספר של האונרא והוצא לאור על-ידי מרכז המידע למודיעין ולטרור על שם אלוף מאיר עמית

בפברואר 2018, המרכז לחקר מדיניות מזרח התיכון, השלים מחקר נוסף על ספרי הלימוד החדישים ביותר של בתי-הספר הפלשתינים של האונרא, ומצא שספרי הלימוד ממשיכים במלוא הכוח להכין דור חדש לשנאה, הסתה ומלחמה נגד ישראל. 

והממשל האמריקני הידידותי לישראל משתיק את התחקיר על אונרא של הקונגרס? מדוע?

 

 
 


 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com