הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת 'חוסן לישראל'  פרסם הבוקר הבהרה בנוגע להתבטאותו בסוגיית  ל'ידיעות אחרונות' ואמר כי " בוצעה והובלה על ידי ממשלה לגיטימית בראשות הליכוד, הצביעו בעדה נתניהו וראשי הליכוד והיא דובררה על ידי מירי רגב".

"בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חד צדדיות הנוגעות לפינוי יישובים", התחייב, "וסוגיית הלקחים שבראיון התייחסה לחשיבות מניעת קרע בעם, והקפדה על עוגנים ביטחוניים קשיחים בכל מדיניות עתידית".

 

"מהלך שבוצע על ידי צה"ל והמתיישבים"

ההבהרה מגיעה לאחר שמוקדם יותר הבוקר (ד') פורסם חלק מראיון שהעניק גנץ ל'ידיעות אחרונות' – ואמור להתפרסם במלואו במהלך סוף השבוע, בו התייחס בין היתר לסוגיית ההתנתקות. לדבריו של גנץ שם, "ההתנתקות בוצעה מתוך מחשבה מדינית של מדינת ישראל. הושג ציון גבוה מאוד לכל הצדדים המעורבים ביכולת לא לקרוע את העם כשזה בוצע".

לשאלת העיתונאי חנוך דאום והמוזיקאי שלמה ארצי האם הוא מתחרט על ההתנתקות לאחר שלושה מבצעים, ירי טילים וחפירת מנהרות, השיב גנץ: "זה היה מהלך חוקי, שהתקבל על ידי ממשלת ישראל ובוצע על ידי צה"ל והמתיישבים בצורה כואבת, אבל טובה. צריך לקחת את הלקחים ולממש אותם במקומות אחרים".

 

בנוסף, הרמטכ"ל לשעבר התחייס בראיון ל'ידיעות אחרונות' לחברת ההיי-טק בראשה עמד אשר הפסידה 40 מליון דולר והסביר: "הייתי יו"ר החברה אבל היו לה גם מנכ"ל ומשקיעים ושווקים. זה סיפור טיפה יותר מורכב. זה לא שאתה קם בבוקר ועושה מסדר".

"גנץ הוריד את המסכה"

ב'ליכוד' מסרו בתגובה לדברים: "אמרנו לכם: גנץ יקים ממשלת שמאל בעזרת גוש חוסם שנשען על טיבי והרשימה המשותפת". ב'חוסן לישראל' מיהרו להשיב להם: "נתניהו שהצביע בעד ההתנתקות ורגב שדיבררה אותה עם חיוך על הפנים לא יטיפו לנו על אחריות מדינית וביטחונית. בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חדד צדדיות הקשורות לפינוי יישובים".

מטעם מפלגת 'הימין החדש' נמסר: "אנחנו מודים לגנץ שהוריד את המסכה. בני גנץ עוקף את גבאי משמאל ורוצה לגרש עוד יהודים מהבית במהלך התנתקות חד צדדית מיהודה ושומרון. אסור שבני גנץ יהיה שר הביטחון הבא של ישראל. כמו שאמרנו: ימין חדש או שמאל חלש".

"גנץ ידידי, אני הייתי שם, ביתי נהרס ונעקרתי ממקומי"

תא"ל הרב , יו"ר 'הבית היהודי' הטרי, הפנה את תגובתו ישירות לגנץ ואמר: "גנץ ידידי, אני הייתי שם, ביתי נהרס ונעקרתי ממקומי. ההתנתקות קרעה את העם. ההתנתקות קרעה אותי. חזור בך מדבריך – אסור שתהיה התנתקות נוספת".
 

גם ב'מרצ' אמרו בתגובה כי "לא ברור מה נסגר עם חוסן לישראל". לדבריהם: "על כל משפט שבקושי נאמר הם מוציאים הבהרה. מה שישראל צריכה זה דיבור ברור: בעד או נגד ההתנתקות, בעד או נגד פינוי התנחלויות, בעד או נגד שלום. אותנו הנושא המדיני לא משעמם וצריך לומר ברור: ישראל צריכה הסכם שלום שחייב לכלול פינוי התנחלויות".
 


https://www.20il.co.il/%D7%92%D7%A0%D7%A5-%D7%94%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%A2%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%99%D7%93%D7%99-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%95%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A9/