דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> גלעד ארדן: אונר"א הוא גוף מסוכן שאין לו זכות קיום
 

גלעד ארדן: אונר"א הוא גוף מסוכן שאין לו זכות קיום

שגריר ישראל לארה״ב ולאו״ם גלעד ארדן דורש ממנכ״ל אונר"א וממזכ״ל האו״ם לפטר מיידית את כל עובדי הסוכנות המוזכרים בדו״ח כמסיתים ובעלי עמדות אנטישמיות.

תגיות: האו"ם אונר"א אנטישמיות גלעד ארדן
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד באב תשפ"א 

 

שגריר ישראל לארה״ב ולאו״ם, גלעד ארדן, פנה למזכ״ל האו״ם ולמנכ״ל אונר״א במכתבי תלונה חריפים בעקבות דו״ח של ארגון UN Watch המתאר את התנהלותם של עשרות עובדים באונר״א ומעל 100 מקרים בהם התבטאו ברשתות החברתיות באופן שמסית לטרור או מגלה תמיכה בעמדות אנטישמיות.

כמו כן, פנה השגריר במכתב לשגרירת ארה״ב לאו״ם וביקש כי ארה״ב תצטרף ותבחן את ממצאי הדו״ח, ותדרוש מאונר״א הסברים על הממצאים החמורים העולים מן הדו״ח.

כך לדוגמא - בדו''ח מופיעה התבטאות של מורה למתמטיקה מטעם הארגון אשר מצטט את היטלר בסרטון הסתה אנטישמי, וכן מהנדס פרויקטים של אונר״א בעזה שמציין בגאווה את תאריך רצח הספורטאים הישראלים במינכן.

השגריר ארדן אמר כי ״אונר״א שוב מוכיחה כי היא איננה ארגון הומניטרי אלא ארגון מעודד טרור בחסות הצביעות של האו״ם. לאחר שלמדתי את הדו״ח לעומק, פניתי במכתב דחוף למזכ״ל האו״ם ולהנהלת אונר״א בדרישה ברורה- לפטר לאלתר את כל העובדים המעורבים בדו״ח, ולבצע בדיקה מעמיקה על שאר עובדי הארגון ולפטר כל עובד שיפעל באופן דומה.

"דרשתי גם להקים באופן מיידי וועדת חקירה, וכי כל המדינות שממנות את הארגון הבזוי הזה יפסיקו את המימון ויפעלו לחקור את פעולותיו. לא יעלה על הדעת כי ארגון הממומן ע״י האו״ם בכסות של עשייה הומניטרית יממן תומכי טרור ואנטישמים מוצהרים. הדברים החמורים שעולים מהדו״ח מוכיחים את מה שכבר ברור- אונר״א הוא גוף מסוכן שאין לו זכות קיום״, הדגיש ארדן.https://www.inn.co.il/news/500935

  
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com