דף הבית >> נושאים לתחקיר >> נושאים נוספים >> בעלה של אסתר הורגן ז”ל לממשלת צרפת: “הכסף שלכם גרם ישירות לפיגוע שבו נרצחה אשתי”
 

בעלה של אסתר הורגן ז”ל לממשלת צרפת: “הכסף שלכם גרם ישירות לפיגוע שבו נרצחה אשתי”

 

אסתר הורגן ז”ל, תושבת טל מנשה, נרצחה לפני כחודש בעת שיצאה לטיול סמוך לביתה. כעת פועל בעלה בנימין, שכמו אסתר הוא בעל אזרחות צרפתית, לכך שהממשלה בפריז תפעל להתנות את המימון והתמיכה שהיא מעניקה לרשות הפלסטינית, בכך שלא ישולמו משכורות למחבלים ותופסק ההסתה נגד ישראל.
 

במפגש זום שיערך היום (רביעי) בשעה תשע בערב עם עיתונאים ואנשי ציבור צרפתיים ביוזמת ‘מרכז בדין – לחקר מדיניות המזרח התיכון’ ישתתף גם הורגן בניסיון להפעיל לחץ על הגורמים הרלוונטיים בשלטון הצרפתי שינקטו בפעולה בנושא.

“אנחנו רוצים להעלאות למודעות של דוברי הצרפתית והרשויות בצרפת את העובדה שהרשות הפלסטינית תומכת בטרור בצורה פעילה”, אומר הורגן, “המטרה לגרום לבסוף לביטול המימון של המחבלים על ידי הרשות הפלסטינית או לפחות לפיקוח יותר הדוק על הכספים שמועברים לרשות הפלסטינית על ידי צרפת והאיחוד האירופי. הכספים הללו משמשים את הרשות הפלסטינית גם לשלם לאחר מעשה למחבלים וגם להסתה ולאלימות. הדברים האלה גרמו למעשה באופן ישיר לפיגוע שבו נרצחה אשתי”.

דוד בדין, מנכ”ל ‘מרכז בדין’ אמר כי “במסגרת המרכז אנו מקימים את ‘המועצה הציבורית לישראל’ שבסיוע מתנדבים תפעל בדיוק לטובת המטרות הללו שמדינת ישראל לא עושה איתן דבר. מדינת ישראל לא דורשת לבטל את החוק הזה וזה הזעזוע. קיזוזים זה לא הפתרון אלא ביטול החוק המאפשר למחבלים פלסטינים לקבל משכורת מכובדת בתמורה לשפיכת דם יהודי”.

צילום: אלבום משפחתי
https://www.mivzaklive.co.il/archives/407583

 
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com