דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> בית ספר להסתה

בית ספר להסתה

המרכז לחקר מדיניות המזרח התיכון קיים כנס לעיתונאים שבו נחשפה חלק מההסתה של מערכת החינוך הפלסטינית, המתפשטת גם במדינות באירופה.

אלירן אהרון , ח' בחשון תשע"ז 
 

 

 
 
02:34|04:58
 

 


בכנס השתתפו יעקב חגואל - סגן ומ"מ הסתדרות הציונית העולמית, והחוקרים דוד בדין, ד"ר אליהו ריכטר מהאוניברסיטה העברית וד"ר ארנון גרוס חוקר השפה הערבית.המרכז לחקר מדיניות מזרח תיכון קיים אתמול (שלישי) כנס הסברה בו נחשפה בפני עיתונאים חלק מההסתה של מערכת החינוך הפלסטינית.

ד"ר ארנון גרוס הסביר את חומרת התופעה, "קיימת הרבה מאוד הסתה ברשות - אונר"א מנסה לקיים מערכת חינוכית אבל היא לא עושה את זה. בספרים יש דה-לגיטמציה, דמוניזציה וקריאה למאבק לשחרור פלסטין - שזה בעצם מאבק לחיסול ישראל. בפעילות בכיתה יש פעילויות של ארגוני חמאס ופת"ח ומורים שמשתייכים לארגונים האלה, שם מוצאים דוקטריניזציה מלאה לשחוט את היהודים".

יעקב חגואל מוסיף כי ספרי הלימוד המודפסים ברמאללה, מופצים גם באירופה ובכך הופכת הרשות הפלסטינית ליצואנית שנאה והסתה של ילדים כלפיי ישראל. "ממשלת ישראל חייבת לפעול, אבל אני קורא גם לכל העולם, לבוא ולהגיד שלא מחנכים ילדים לשנאה וגזענות. צריך לעצור את זה".

החוקר דוד בדין הזהיר כי ספרי הלימוד המסיתים נלמדים גם בבתי הספר של אונר"א בירושלים. "כאשר יש חינוך שעוסק בהשמדת ישראל זה דבר שצריך לזעזע את כולם".

בדין מסביר כי מימון ארגון אונר"א, המוציא לאור את ספרי הלימוד המסיתים, מגיע ממדינות המערב לטענתו, באישורה המלא של ישראל.

 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com