דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> בזמן שגנץ נפגש עם אבו מאזן - הפת"ח מייצר אינתיפאדה
 

בזמן שגנץ נפגש עם אבו מאזן - הפת"ח מייצר אינתיפאדה

במקביל לפגישת שר הביטחון ויו"ר הרשות, בפת"ח מסיתים את ההמונים לבצע פיגועים והתפרעויות לקראת יום השנה לפיגוע הראשון של הארגון

  • מערכת הקול-היהודי
  •  
  • כ"ה טבת תשפ"ב - 10:33 29/12/2021 

אמש (ג') נפגשו שר הביטחון בני גנץ ויו"ר "הרשות הפלסטינית" אבו מאזן, כאשר גנץ מבטיח לאבו מאזן הטבות שונות מצד ישראל ומצהיר כי הפגישה תורמת לביטחון.

אלא שבמקביל לפגישה של שר הביטחון הישראלי עם מי שמממן במאות מיליונים את המחלבים המבצעים פיגועים נגד ישראל, הפת"ח, ארגונו של אבו מאזן, מבצע הסתה מאורגנת לביצוע פיגועים ואינתיפאדה.

ההסתה התגברה בימים האחרונים לקראת יום השנה לביצוע הפיגוע הראשון של פת"ח, יום אותו מציינים ארגוני המחבלים בהתקפות טרור והתפרעויות ויחול בשבת הקרובה.

ב-1 לינואר 1965 ביצע ארגון הפת"ח הפלסטיני את הפיגוע הראשון שלו, במהלכו הושלך מטען חבלה על המוביל הארצי במסגרת המלחמה על המים, בניסיון לחבל במפעל המים החיוני. הניסיון כשל אבל היה רגע הולדתו הרשמי של ארגון הטרור הרצחני, שביצע אין ספור פיגועים נוספים שגבו חיי ישראלים ויהודים רבים. 

במרכז בדין לחקר מדיניות המזרח התיכון פרסמו אמש אזהרה מפני הכוונה של פת"ח לייצר אירועי טרור רבים בשבת הקרובה.

במרכז בדין אומרים כי ישנו חשש כי ארגון הפת"ח יארגן צעדות שיבה במחנות פליטים ערבים, ובערים מעורבות בשיתוף עם ערבים אזרחי ישראל כגון בלוד, רמלה ויפו, בניסיון להצית את השטח מחדש ולהוביל למהומות זהות לאלו שאירעו במהלך מבצע 'שומר החומות', שהתרחש לפני כחצי שנה. 

דוד בדין מנכ"ל המרכז אומר כי "על פי מידע שהגיע לידינו, חבית הנפץ הולכת להתפוצץ מחדש בעוצמה כפולה ומכופלת. ישנו ניסיון לייצר המשכיות לאירועי 'שומר החומות' שיצרו מציאות שערבי ישראל לא חוששים יותר לנקוט באלימות בתוך הערים והיישובים. החינוך המסית בבתי הספר ובמסגדים נושא פרי ואנחנו שנרדמנו על השמירה נמצאים בסכנה של ממש".

ההטבות של ישראל ל"רשות הפלסטינית"

למעלה מעשור מאז הגיע אבו מאזן לפגישה עם נציג ישראלי בתחומי ישראל הריבונית. אמש (ג'), כאמור, הוא נפגש עם שר הביטחון בני גנץ בביתו שבראש העין.

בהודעה שיצאה לאחר הפגישה נמסר מלשכת שר הביטחון כי "השניים דנו בסוגיות האזרחיות והבטחוניות שעל הפרק". גנץ העביר בפגישה מסר לאבו מאזן כי בכוונתו להמשיך לקדם "צעדים בוני אמון" בתחום הכלכלי והאזרחי. בלשכת שר הביטחון מקווים כי בעקבות הפגישה אבו מאזן יפעל למתן את התגברות אירועי הטרור ביהודה ושומרון.

הכתבת המדינית של גלי צה"ל, מוריה אסרף וולברג דיווחה כי יו"ר הרשות העלה בפגישה את הצורך בקידום "אופק מדיני" וכי הוא שיבח את שרת הפנים איילת שקד על החלטתה להגדיל את מיכסת אישורי העבודה לערביי הרשות בענף המסעדות.

הבוקר דיווח יואב זייתון, הכתב הצבאי של ynet כי בעקבות הפגישה גנץ אישר לקדם תוכניות מתאר ליישובים ערביים ביהודה ושומרון. כמו כן, הורה גנץ להקדים העברה של כ-100 מליון שקל לרשות הפלסטינית מכספי המיסים שישראל גובה בשביל הרשות, ופעימה נוספת של אישור מעמד לכ-6,000 תושבים נוספים שנרשמו במרשם האוכלוסין של הרשות הפלסטינית.

בעקבות הפגישה התעוררה סערה במערכת הפוליטית. על פי הדיווחים ראש הממשלה נפתלי בנט הביע מורת רוח מהפגישה, וכי בני גנץ אמנם דיווח לראש הממשלה על קיום הפגישה אך הוא לא ביקש את אישורו.

השר זאב אלקין מ"תקווה חדשה" טען הבוקר בראיון ל- 103FM כי שרי הקבינט לא עודכנו על קיום הפגישה. בהמשך הוא תקף: "אני לא הייתי מזמין אלי הביתה מישהו שמשלם משכורת לרוצחי ישראלים".

"בנט רע ליהודים"

במחנה הלאומי תקפו בחריפות את גנץ ובנט.

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "עשר שנים שהימין הצליח להפוך את אבו מאזן ללא רלוונטי ולפרסונה נון-גרטה בעולם ולהוריד מסדר היום את שיח חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בלב ליבה של ארץ ישראל. בנט וממשלת השמאל שלו מחזירים את אוסלו אל השולחן ואת אבו-מאזן למרכז הבמה. בנט, רע ליהודים".

גם מפלגת הליכוד הגיבה לקיום הפגישה: "הממשלה הישראלית-פלסטינית של בנט מחזירה את אבו מאזן והפלסטינים לסדר היום. ויתורים מסוכנים לביטחון ישראל הם רק עניין של זמן. ממשלת בנט-סער-לפיד מסוכנת לישראל".

ראש מועצת בית אל, שי אלון הגיב לפגישה: "יש קונספציה במערכת הביטחון שנאחזת באשליה שביטחון מדינת ישראל יכול להיות מופקד בידי רצונם הטוב של אויביה. הייתי רוצה לומר שזה יתפוצץ לנו בפנים אבל זה כבר קרה כל כך הרבה פעמים שמתסכל שאנחנו לא לומדים. הפגישה הזאת מעוררת פחד גדול וחשש מפני העתיד הצפוי לנו".

 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com