דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו"
 

אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו" 

 

השגריר באו"ם ארדן תקף את מנכ"ל הסוכנות: "אתם מאפשרים טרור במתקנים שלכם וגם הסתה בספרי הלימוד" • בתגובה אמר המנכ"ל: "נפעל לפתח תוכנית לבדיקת החומרים שאנו מעבירים בבתי הספר"

פורסם ב:  עודכן ב: 
11
 
 
 
 
 
 
 
  • בית ספר של אונר"א בעזה // צילום: רויטרס
    בית ספר של אונר"א בעזה
    צילום: 
    רויטרס
המנהל החדש של סוכנות אונר"א, פיליפ לזריני, אומר כי יבדוק אם בספרי הלימוד ובתוכני השיעורים בבתי הספר של אונר"א יש תכנים מסיתים נגד ישראל. 
הדברים נאמרו בתגובה להעלאת הנושא על ידי שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, בתדרוך שערך לזריני שלשום לשגרירים ולנציגי מדינות בבניין האו"ם. 
ארדן תקף בחריפות את סוכנות הפליטים ואמר כי "הוכח שאונר"א מאפשרת קיום תשתיות טרור במתקניה וכן לימוד של תכנים מסיתים. יחד עם העובדה שהיא אינה מנסה כלל לשלב את הפליטים ברשות הפלשתינית ובארצות ערב - היא למעשה מנציחה את הסכסוך ואין לה זכות קיום".
ארדן הוסיף כי בניגוד לסוכנות האו"ם לפליטים, "אונר"א מגדירה בעצמה מיהו פליט פלשתיני ובעצם מנפחת את מספרם וכבר מטפלת למעשה בדור החמישי של צאצאי הפליטים ממלחמת השחרור". 
הוא הדגיש עוד כי ארגוני טרור כמו חמאס משתמשים במתקני הסוכנות למטרות טרור ודרש מראש אונר"א לפעול כדי שספרי הלימוד של הסוכנות לא ישמשו כלי לקידום תכנים אנטישמיים ושאלה יעמדו בעקרונות האו"ם לקידום דו־קיום ופיוס.
 
בתגובה לדברי ארדן אמר לזריני כי "אונר"א תפעל בזמן הקרוב על מנת לפתח תוכנית שתבחן את התכנים במערכת החינוך הנלמדת בבתי הספר של אונר"א. במסגרת התוכנית יוגש דו"ח מיוחד לראשי הסוכנות עם המלצות בנושא".
יצוין כי אונר"א מפעילה מאות מוסדות חינוך עבור התושבים הפלשתינים בכל מחנות הפליטים ביהודה, שומרון, עזה וירדן, ואלה מהווים חלק מרכזי מכלל מערכת החינוך הפלשתינית. במיוחד ברצועת עזה, פעילים של ארגון חמאס הם השדרה המרכזית של צוותי ההוראה. 
מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות הצביעו על תכנים מסיתים נגד ישראל שיש בספרי הלימוד הפלשתיניים, והנושא אף נבחן על ידי יועציו של מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש. 
 
כמו כן, מחקרים רבים גילו כי הסוכנות לא מסייעת לפליטים אלא מנציחה את מצבם וכי הדבר נעשה מסיבות פוליטיות. מדיניות זו הותקפה קשות על ידי ממשל טראמפ, שקיצץ על רקע זה את הסיוע האמריקני לאונר"א.  
יצוין כי לפני שנה הוחלף מזכ"ל אונר"א לאחר שהתגלה כי קודמו בתפקיד ניצל את כספי הארגון לנהנתנות אישית. https://www.israelhayom.co.il/article/809703

 
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com