דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו"

אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו"

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן תקף את מנכ"ל סוכנות הפליטים של אונר"א: "אתם מאפשרים טרור במתקנים שלכם וגם הסתה בספרי הלימוד". בתגובה אמר המנכ"ל: "נפעל לפתח תוכנית לבדיקת החומרים שאנו מעבירים בבתי הספר"

3יענקי פרבר, כ"ו תשרי תשפ"א 14/10/2020 13:01

המנהל החדש של סוכנות אונר"א, פיליפ לזריני, אומר כי יבדוק אם בספרי הלימוד ובתוכני השיעורים בבתי הספר של אונר"א יש תכנים מסיתים נגד ישראל. הדברים נאמרו בתגובה להעלאת הנושא על ידי שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, בתדרוך שערך לזריני שלשום לשגרירים ולנציגי מדינות בבניין האו"ם. כך מפרסם אריאל כהנא ב"ישראל היום"

ארדן תקף בחריפות את סוכנות הפליטים ואמר כי: "הוכח שאונר"א מאפשרת קיום תשתיות טרור במתקניה וכן לימוד של תכנים מסיתים. יחד עם העובדה שהיא אינה מנסה כלל לשלב את הפליטים ברשות הפלשתינית ובארצות ערב - היא למעשה מנציחה את הסכסוך ואין לה זכות קיום".

ארדן הוסיף כי בניגוד לסוכנות האו"ם לפליטים: "אונר"א מגדירה בעצמה מיהו פליט פלשתיני ובעצם מנפחת את מספרם וכבר מטפלת למעשה בדור החמישי של צאצאי הפליטים ממלחמת השחרור".

הוא הדגיש עוד כי ארגוני טרור כמו חמאס משתמשים במתקני הסוכנות למטרות טרור ודרש מראש אונר"א לפעול כדי שספרי הלימוד של הסוכנות לא ישמשו כלי לקידום תכנים אנטישמיים ושאלה יעמדו בעקרונות האו"ם לקידום דו־קיום ופיוס.

בתגובה לדברי ארדן אמר לזריני כי: "אונר"א תפעל בזמן הקרוב על מנת לפתח תוכנית שתבחן את התכנים במערכת החינוך הנלמדת בבתי הספר של אונר"א. במסגרת התוכנית יוגש דו"ח מיוחד לראשי הסוכנות עם המלצות בנושא".


https://www.bhol.co.il/news/1146153 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com