דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> אונראבלוף

אונראבלוף
 
למרות ההסתה הפרועה לחיסול מדינת ישראל והיהודים, שנלמדת בבתיה"ס הפלשתינים דרך ספרי הלימוד של אונרא, ממשיכה מדינת ישראל, באמצעות המינהל האזרחי, ליח"צן את הארגון הרע הזה, שדינו להיעלם מן העולם ● מזל שהנשיא טראמפ אינו משתכנע והורה לקצץ את התמיכה לחצי
17/01/2018  |   מנחם רהט   |   מאמרים   |   ישראלי-פלשתיני   |   תגובות
צילום מסך של אתר המינהל המייחצן את אונרא [אין]

צילום מסך של אתר המינהל המייחצן את אונרא[צילום: מנחם רהט]

 

העיפו נא מבט לעבר הצילום המצורף, שהוא צילום-מסך של אתר כלשהו באינטרנט, וקיראו את הכותרת באנגלית: "אונרא שואפת להקים חינוך ללא הסתה; חמאס ואש"ף מתנגדים".

עכשיו נסו להשיב בכנות לשאלות הבאות:

1. מה המסר המוטמע בו? 2. מי, לדעתכם, עומד מאחורי העלאתו לאינטרנט?

לשאלה הראשונה: ברור שהדף מציג את אונרא כגורם חינוכי חיובי, שמתנגד לחינוך להסתה. כך שברור שמאחורי העלאת הדף עם הלוגו המפואר והמגוון, עומדת אונרא. כפי שכבר אמר שרלוק הולמס לעוזרו: "אלמנטרי, ווטסון".

אז זהו, שלא. מדובר בישראבלוף מושלם, מבית מדרשו של המינהל האזרחי. כלומר, זרוע מזרועותיה של ממשלת ישראל, שפועלת לשימור ההזרמה הכספית העולמית לאונרא. המינהל מעדיף לקנות שקט זמני במימון בינלאומי ומבצע אגב כך תרגיל הונאה נואל.

יפה הגדיר זאת השבוע שגריר ישראל לשעבר באו"ם, רון פרושאור: "אונרא היא הבעיה, לא הפתרון". וראש הממשלה נתניהו אמר כבר לפני שבועיים בישיבת הממשלה: "אונרא מנציחה את בעיית הפליטים הפלשתינים, מנציחה את הנראטיב של 'זכות השיבה', במטרה לחסל את מדינת ישראל. כבר היום מְטפחת אונרא ניני נינים של פליטי 48'. האבסורד הזה חייב להיפסק. יש להעביר את אונרא מן העולם".

אבל את המינהל האזרחי זה לא מעניין. גם עכשיו, שבועיים לאחר שראש הממשלה הביע את עמדתו בעד הפסקת הסיוע הבינלאומי לאונרא, ולאחר שכבר נחשף ברבים התעתוע, ממשיך המינהל האזרחי ליח"צן את אונרא כשוחרת שלום, כדי לשכנע את ממשלות ארה"ב, קנדה, האיחוד האירופי, בריטניה ושוודיה, להוסיף לממן את תקציב אונרא, שהגיע על-פי עדות אונרא לכדי מיליארד דולר ב-2014-2015. גם היום עדיין נמשכת יח"צנות האונראבלוף, במימון ישראלי.

שאלנו את דוברוּת המינהל האזרחי, מדוע ממשיכים ליח"צן גוף שאינו חדל מליבוי אש ההסתה. שמענו תשובות מתחמקות: "בספטמבר דרש מפקד המינהל ממנכ"ל אונרא להרחיק מספרי הלימוד כל תוכן שיש בו הסתה". יפה מאוד. אבל מה קרה מאז? חלפו ארבעה חודשים, ולא רק שההסתה לא הוסרה, אלא אף התגברה עם תוספת ספרי לימוד חדשים למערכת החינוך. אונרא, מסתבר, לא סופרת את המינהל האזרחי. ועדיין המינהל מייח"צן את אונרא 'שוחרת השלום'.

מדינות רבות נפלו בפח היח"צנות הזו. קנדה, למשל, חדלה לממן את אונרא. אבל אז שלח מישהו מכאן לממשלתה, את העמוד היח"צני, והזרמת המיליונים חודשה.

המזל הגדול הוא שהתורמת המרכזית לאונרא, ארה"ב, המממנת יותר ממחצית התקציב, שחלקו כאמור מוקדש לתידלוק האיבה וההסתה למחיקת ישראל מהמפה, ול'זכות השיבה', פקחה את עיניה. השבוע הודיע הנשיא טראמפ, אדם נטול עכבות של 'פוליטיקלי קורקט' ממאיר, כי הוא נערך לקיצוץ מחצית מהסיוע לאונרא, ויעביר לה במקום מנה ראשונה לשנה זו בסך 125 מיליון דולר, רק 60 מיליון. התרומות הבאות יופחתו שוב, הודיע הנשיא, אם אונרא תמשיך להתסיס את הסיכסוך. אונרא מצידה בוודאי תמשיך. אחרת תאבד את זכות הקיום שלה.

החלטת הנשיא לקצץ בחצי את הסיוע, מתכתבת היטב עם נאום ה'יחרב ביתכ' ההזוי שהשמיע השבוע ברמאללה מחמוד עבאס, נשיא הכנופיה שמעולם לא החמיצה הזדמנות להחמיץ הזדמנות, כמאמרו בן האלמוות של אבא אבן. המנהיג הפלשתיני, 'דל גאה' שעליו אמרו חז"ל שאין הדעת סובלתו, הכריז חרם על ארה"ב. על-פי הבנת האיש ההזוי והבזוי הזה, הפלשתינים הם-הם שמעניקים הכרה וחמצן כלכלי לאמריקנים. שיא החוצפה.

אבל הנשיא האמריקני, שכאמור אינו איש הפוליטיקלי קורקט, אמר את האמת הפשוטה: "אנחנו משלמים לפלשתינים מאות מיליוני דולרים בכל שנה, ולא מקבלים שום הערכה או כבוד. הם אפילו לא רוצים לדון בהסכם שלום עם ישראל, שהיה צריך לקרות מזמן. אם הם לא מוכנים לדון בשלום, למה שנשלם להם את התשלומים המסיביים"? והורה כאמור לקצץ חצי מתשלומי ארה"ב לאונרא, ועוד היד נטויה.

אנשי המינהל האזרחי מסבירים בשיחות שלא לפרסום, שאלמלא אונרא יתחולל אסון הומניטרי ביש"ע. יש כאן, בעצם, מצב נואל של קניית שקט במימון זר לטווח הקצר, מבלי לקחת בחשבון שבעתיד זה יתפוצץ לנו בפנים והמחיר יהיה יקר, בשל אינדוקטרינציית הרצח והשאהידיות, שעל ברכיה מתחנך כל הדור הצעיר הפלשתיני, מגיל 0.

מה הבעיה לפרק את הפצצה המתקתקת הזו ולהעביר משימותיה לסוכנויות אחרות של האו"ם, שיעניקו שירותים הומניטריים בלבד, ללא הסתה ל'שהידיות', ללא הנצחת הפליטות וללא שטיפת המוח של ספרי אונרא?

יש פתרון, אבל הוא אינו יכול להימצא בגידול הסרטני הממאיר הזה ששמו אונרא, שהוא החטא והוא עונשו, ודינו לעבור מן העולם.

 

תאריך:  17/01/2018   |   עודכן:  17/01/2018
מנחם רהט
 

https://www.news1.co.il/ArticlePrintVersion.aspx?docId=125528&subjectID=3
 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com