דף הבית >> נושאים לתחקיר >> אונר"א >> תנועת חמאס ממשיכה לפעול באופן חופשי במוסדות אונר"א ברצועת עזה

  3.1.17

תנועת חמאס ממשיכה לפעול באופן חופשי במוסדות אונר"א ברצועת עזה
דוד בדין, מהל המרכז
 
אונר"א הפך ברבות השנים לפונדקאי נוח עבור ארגוני הטרור הפלסטינים, ובראשם חמאס, אשר שולט ללא מיצרים באיגוד העובדים של אונר"א, ואנשיו (לצד מחנכים מהג'יהאד האסלאמי וארגונים אחרים) הם אלה אשר מחנכים דורות של צאצאי הפליטים הפלסטינים על ערכי הג'יהאד נגד ישראל והכופרים בכלל.

השתלטות חמאס על מוסדות אונר"א וסגל העובדים של אונר"א צריכה להדליק נורה אדומה באשר לאפשרות שכספים שמעבירות המדינות התורמות (ובהן ארה"ב וקנדה) לארגון, עושים דרכם למימון משכורות של פעילי חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

פעילות הגוש האסלאמי של חמאס בבתי הספר של אונר"א נמשכת והיא מתקיימת בתמיכה, בסיוע ובשיתוף פעולה של הנהלות בתי הספר וצוות המורים.

נדרשת חקירה מיידית ועצמאית על חדירת ארגוני הטרור הפלסטיניים לתוך שורות אונר"א והשימוש שנעשה במתקניו לצורך פיגועי טרור ואחסנת רקטות, וכן העברת ציוד של אונר"א לשימוש ארגוני הטרור ברצועת עזה.

הסיוע לאונר"א חייב להיות מותנה בשינוי תכני הלימוד המחנכים לשנאה ולהנצחת הסכסוך, בסילוק פעילי טרור ממוסדות סוכנות האו"ם והתחייבות של הארגון לפעול לפירוק מחנות הפליטים הנתונים תחת שליטה פלסטינית ולשיקום הפליטים ביישובים חדשים ומרווחים.

המרכז למחקר מדיניות במזרח הקרוב (Center for Near East Policy Research) בראשות דויד בדין ערך לאחרונה מחקר עדכני על חדירת ארגוני טרור למוסדות אונר"א. מימצאי המחקר יוצגו בקרוב בפני הפרלמנט הקנדי

קנדה מחדשת את הסיוע הכספי לאונר"א

ממשלת קנדה חידשה לאחרונה את הסיוע הכספי לסוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים הפלסטינים אונר"א.

מארי קלוד ביבו, השרה לפיתוח בינלאומי בממשלת קנדה, הודיעה (16 בנובמבר 2016), כי הסיוע המחודש נועד "לתמוך בשירותי החינוך, הבריאות והעניינים החברתיים עבור מיליוני פליטים פלסטינים הנתונים במצוקה, וכן להעברת סיוע הומניטרי דחוף".[1] 
 

20 מיליון דולר עבור אונר"א על מנת שתוכל להרחיב את הגישה לשירותים חיוניים. חלק מהסיוע הקנדי יועבר ישמש להכשרת עובדים ושימוש בגישה "נייטרלית" ברשתות החברתיות.

5 מיליון דולר עבור אונר"א על מנת שתוכל להרחיב את הגישה לשירותים חיוניים. חלק מהסיוע הקנדי יועבר ישמש להכשרת עובדים ושימוש בגישה "נייטרלית" ברשתות החברתיות.

השרה הקנדית הדגישה את החשיבות שהסיוע הכספי יגיע ליעדיו ויסייע לנזקקים ביותר. לדבריה, ממשלת קנדה תקיים פיקוח הדוק ביותר על אופן ניצו כספי הסיוע, שיכלול נוהלי דיווח, ביקורי שטח ותנאים למניעת העברתו לגורמי טרור.

במהלך דיון בפרלמנט (16 בנובמבר 2016), אמרה השרה ביבו, כי קנדה התייעצה עם ממשלת ישראל לפני שקיבלה את ההחלטה לחדש את הסיוע לאונר"א. בהקשר זה ביבו אמרה כדלהלן: [3]

עשינו את כל הווידוא הנדרש בשיתוף פעולה עם בנות הברית שלנו ועם אונר"א, ואפילו עם ממשלת ישראל, לפני שקיבלנו את ההחלטה הזו. ההודעה על הסיוע כוללת מכאניזם איתן לפיקוח ומסגרת חזקה של בקרה. הסיוע קריטי לביטחון של האזור".

ביבו לא הבהירה אם ממשלת ישראל תמכה או התנגדה להחלטת ממשלת קנדה. באוטווה.
 
 
[1]   http://news.gc.ca/web/article-en.do?mthd=tp&crtr.page=2&nid=1154819&crtr.tp1D=1
[2]   http://news.gc.ca/web/article-en.do?mthd=tp&crtr.page=2&nid=1154819&crtr.tp1D=1
[3]   http://www.parl.gc.ca/HousePublications/Publication.aspx?Language=E&Mode=1&DocId=8601424#Int-9236323

 
 

Israel Resource News Agency  /  CENTER FOR NEAR EAST POLICY RESEARCH Ltd
POB 71098, Beit Agron International Press Center, 37 Hillel Street, Jerusalem 94581 Israel
Tel. (+972-2) 623 6368 or cell phone (+972-54) 722-2661
IsraelNewsInvestigations@gmail.com

© All rights reserved

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com